W PROGU

Niemczycha o kwiecie paproci rozpowiadała tak, jakby go sama w żywe oczy widziała, choć po jej łachmanach szczęścia nie było znać…

Stara jak świat i jak los człowieka na świecie – opowieść o poszukiwaniu szczęścia, sensu życia, magii i tajemnicy wokół nas. Tym razem przywołana przez studentów AT w etiudzie, której inspiracją jest „Kwiat paproci” Józefa Ignacego Kraszewskiego, ale materią ich własne doświadczenia i wspomnienia. Budują ją z… desek, które tworzą kolejne wizje, wyprawiając aktorów i widzów w podróż: w głąb czasu, opowieści, siebie i legendy. Urody tym obrazom dodają pieśni ludowe, zapraszające widza do wspólnego rytuału.

Etiuda „W progu” powstała jako egzamin studentów I roku WSL w ramach zajęć Praca aktora z przedmiotem.

Zobacz trailer spektaklu.

na podstawie: Józef Ignacy Kraszewski „Kwiat paproci”
występują: Magdalena Bednarek, Joanna Jakacka, Anna Konieczna, Anna Nieciąg, Kasia Pilewska, Adam Bocianiak, Marek Idzikowski, Michał Murawski, Karol Sławek, Patryk Wereszczyński
opieka pedagogiczna: Piotr Damulewicz, Miłosz Pietruski