DO WILNA Z WYKŁADAMI DZIĘKI ERASMUS+

Wyjazd zrealizowany w ramach programu Erasmus Plus – Mobilność edukacyjna KA-103

W dniach 24-28 lutego b.r. nasz wykładowca, dr Karol Suszczyński, przeprowadził w Akademii Sztuk Pięknych w Wilnie serię prelekcji zatytułowanych „The Contemporary Puppet Theatre for the Adult Audiences in Poland”.

Zajęcia zostały zorganizowane dla studentów wydziału Sztuki Monumentalnej i Scenografii specjalizujących się w teatrze lalek. Ich celem było zapoznanie początkujących scenografów z różnorodnością form spotykanych we współczesnym polskim teatrze lalek dla młodzieży i dorosłych. W ramach wykładów studenci zapoznali się z najważniejszymi produkcjami teatralnymi po roku 2000 i obejrzeli ponad 60 krótkich materiałów filmowych pogrupowanych w kilkanaście kategorii tematycznych: od spektakli z klasycznymi formami lalkowymi aż po spektakle teatru plastycznego i teatru różnych środków wyrazu. Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem oraz uznaniem ze strony instytucji zapraszającej. Wyjazd zrealizowany został w ramach programu Erasmus Plus – Mobilność edukacyjna.

Fot. Giedrė Brazytė