ERASMUS: POWROTY Z WYJAZDÓW

Wyjazd zrealizowany w ramach programu Erasmus Plus – Mobilność edukacyjna KA-103

Z zagranicy wracają powoli studenci, którzy semestr zimowy spędzili na uczelniach partnerskich w ramach programu ERASMUS. Ania Pawelska zakończyła swój pobyt w Berlinie na Freie Universitaet Berlin.

Dzięki programowi Erasmus mogła spędzić kilka miesięcy na studiach w Berlinie. Na uczelni partnerskiej, Freie Universitaet, uczęszczała na kurs niemieckiego. Pozostałe zajęcia odbywały się w Hochschule fuer Schauspielkunst, na wydziale lalkarskim. W trakcie pobytu miała możliwość m.in. pracy nad “przed-dyplomami” ze studentami trzeciego roku, czy przy tworzeniu małych projektów teatralnych pod okiem profesorów. Poza projektami zajęcia odbywały się też w warsztacie lalkarskim, gdzie przygotowywano studentów do samodzielnego tworzenia scenografii. Uzupełnieniem programu były zajęcia z zarządzania kulturą.

Akademia Teatralna uczestniczy w programie wymiany ERASMUS od 2001 roku. Z możliwości oferowanych przez ten program – wyjazdów na studia lub na praktyki zawodowe – korzystać mogą wszyscy studenci uczelni. Więcej na ten temat: kliknij tutaj.