8 MARCA W INSTALACJI ARTYSTYCZNEJ

Rozmaite wyobrażenia na temat kobiet i kobiecości w teatrze lalek stały się pretekstem dla studentów i studentek I roku technologii teatru lalek (TTL) do stworzenia instalacji artystycznej z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. W jej centrum królują lalki, wydobyte z magazynów szkolnych, reprezentujące różnorodne techniki i formy, ale też pokazujące na jak rozmaite sposoby przedstawiono tak fizis, jak psyche kobiecą w teatrze lalek. Dopełnieniem lalkowej konstrukcji jest kwietna „kurtyna”, poświęcona najbardziej stereotypowemu sposobowi wyrażania szacunku paniom w dniu 8 marca – goździkowi. W nowej konfiguracji nabiera on nieoczekiwanego wdzięku i świeżości. Ekspozycja powstała pod opieką wykładowców kierunku TTL: dr. hab. Andrzeja Dworakowskiego oraz dr Martyny Štěpán-Dworakowskiej. Mogą się o tym przekonać osoby, które w weekend 9-10 marca zawitają do #WSL. Przy okazji anonsujemy pierwszą dużą ekspozycję autorstwa studentów technologii teatru lalek, którą będzie można oglądać podczas Dni Otwartych Wydziału w dniach 6-7 kwietnia 2019 r.

Fot. A. Borusewicz