FPA! X TY!DZIEŃ OTWARTY

👽Nasza uczelnia to nie statek kosmiczny lewitujący w próżni, ani tratwa dryfująca po bezkresnym oceanie, ale MIEJSCE działające w konkretnym MIEŚCIE i REGIONIE oraz zanurzone w tym unikatowym kontekście kulturowym.

😷Jak pokazać zatem MIEJSCE, w którym się żyje, pracuje, uczy i tworzy, kiedy nie można wychodzić z domu? Najlepiej zwrócić się o pomoc do zaprzyjaźnionych twórców!

💚Jest nam bardzo miło obwieścić, iż w ramach TY!dzień otwarty w ATB akcja Filmowe Podlasie Atakuje zaproponuje krótki zestaw niezależnych filmów opowiadających o tym, czym jest BIAŁYSTOK i PODLASIE oraz próbujących przybliżyć fenomen podlaskiej egzystencji!

💚Tak jak teatr kojarzy się z wyjątkowym, magicznym miejscem, tak nasz region może się czasem jawić w sposób trochę nieoczywisty, a nawet oniryczny. Proponowanymi filmami chcemy uwolnić nieco wschodniej mocy i energii, skłonić do spojrzenia na siebie i życie z dystansem i uśmiechem oraz zachęcić do odwiedzenia nas w lepszych czasach!

💚Link do pokazu opublikujemy w poniedziałek, 27 kwietnia o godz. 18:00 w poście na tym wydarzeniu FPA! x TY!dzień otwarty w ATB oraz na wydarzeniu TY!dzień otwarty w ATB. Filmy będą dostępne do zakończenia TY!godnia otwartego, czyli do czwartku, 30 kwietnia, do godz. 20:00.

💚FILMOWE PODLASIE ATAKUJE! to jedna z najbardziej rozpoznawalnych akcji promujących kino niezależne, a zarazem platforma filmu autorskiego, artystycznego, nieprofesjonalnego i eksperymentalnego. Wśród twórców są wywodzący się z Podlasia poeci, dziennikarze, studenci szkół artystycznych i filmowych, artyści i niezależni filmowcy, którzy kręcą fabuły, dokumenty, klipy i animacje. Jedni dopiero debiutują, inni od lat nagradzani są na ogólnopolskich i światowych festiwalach. Organizatorem akcji jest Białostocki Ośrodek KulturyDKF “GAG”.

💚Program pokazu:

👉Prima[co]l Lowlanders. The Urban Tribe reż. Krzysztof Kiziewicz & Radovan Lee
www.kiziewicz.com

👉Kuzyni reż. Bartek Tryzna
zlepki.com

👉Miss God – Weź Swoją Więź reż. Miss G ॅ d
missgod.bandcamp.com

👉Śledziowo, czyli fenomen podlaskiej egzystencji, reż. Agnieszka Waszczeniuk

👉Herr Barbarish reż. Hermanos de Chamuco

💚kurator pokazu: Maciej Rant

💚Korzystając z tego że na Podlasiu żyjemy blisko i w zgodzie z naturą zachęcimy przyszłych aktorów do uwalniani swojego prawdziwego i dzikiego JA!