WERDYKT 38. FESTIWALU SZKÓŁ TEATRALNYCH

Nagroda specjalna im. Michała Pawlickiego dla spektaklu „PandemiJa” w reż. Agaty Biziuk i dwa wyróżnienia aktorskie w wysokości 1000 zł dla aktorek z obsady spektaklu: Magdaleny Bednarek i Anny Koniecznej – to bilans nagród zdobytych przez nasz spektakl dyplomowy na 38. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. W niedzielę, 29.11.2020, jury w składzie: Iwona Bielska, Piotr Domalewski, Piotr Dzięcioł, Tomasz Konieczny, Mariola Wiśniewska ogłosiło swój werdykt. CZYTAJ WERDYKT.

Grand Prix Festiwalu w wysokości 15.000 złotych przyznano zespołowi spektaklu „Inni ludzie” w reż. Pawła Miśkiewicza z Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. W konkursie głównym rywalizowało 14 przedstawień z uczelni teatralnych w Warszawie, Krakowie, Łodzie, Wrocławiu, Bytomiu i Białymstoku.

38. Festiwal Szkół Teatralnych organizowany przez Szkołę Filmową w Łodzi odbywał się w dniach 23 – 29 listopada 2020 r. Po raz pierwszy w swojej historii przyjął formułę on-line oraz gościł przedstawienie dyplomowe z białostockiej Filii w konkursie głównym. Pomysłodawcą festiwalu był Jan Machulski – wybitny aktor, wieloletni wykładowca i Dziekan Wydziału Aktorskiego łódzkiej Szkoły. Każda edycja festiwalu jest okazją do spotkania środowiska teatralnego, porównania metod kształcenia aktorów i sposobów budowania ról przez młodych adeptów sztuki aktorskiej.

„PandemiJa” (reż. Agata Biziuk) – spektakl dyplomowy studentów czwartego roku aktorstwa Akademii Teratralnej i m. A. Zelwerowicza, Filii w Białymstoku – to głośny krzyk młodych ludzi wobec otaczającej  ich nowej i sterylnej rzeczywistości. Niemożność wykonywania zawodu, strach, frustracja, absurd dzisiejszych czasów popchnął twórców do stworzenia onirycznego kolażowego spektaklu, w którym partnerem i lalką staje się kamera. Przedstawienie miało swoją premierę on-line 14 lipca 2020 roku i wciąż jest dostępne do oglądania na kanale YouTube białostockiej Filii. OGLĄDAJ.