ERASMUS+ REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA

REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA NA ROK AKADEMICKI 2021/2022
Dotyczy wyjazdów w ramach umowy nr 2020-1-PL01-KA103-079067

Termin rekrutacji uzupełniającej dla studentów na wyjazdy w ramach Programu Erasmus Plus (umowa 2020-1-PL01-KA103-079067) w roku akademickim 2021/2022: 15 lutego – 15 marca 2021

Do 15 marca 2021 r. studenci zainteresowani wyjazdem powinni drogą elektroniczną (Warszawa – katarzyna.renes(at)e-at.edu.pl; Białystok – paulina.matusiak(at)e-at.edu.pl) złożyć następujące dokumenty:

1. Skan podania do Dziekana Kierunku z prośbą o zgodę na wyjazd. Podanie zawierać powinno:
    • Uzasadnienie odbycia wyjazdu (cel, opis uczelni/instytucji) w której odbywać się będzie mobilność
    • Proponowany termin odbycia mobilności i czas jej trwania
    • Informację o średniej ocen z roku poprzedzającego wyjazd
    • Proponowany program studiów/praktyki
  2. Wypełnione uczelniane oświadczenie na studia lub praktykę w ramach programu Erasmus Plus (pobierz oświadczenie)
  3. Certyfikat  znajomości języka wykładowego uczelni docelowej, lub pisemną deklarację znajomości języka, w którym odbywać się będzie mobilność (informacja może być zawarta w podaniu)
  4. Informację o działalności artystycznej, naukowej, uczelnianej i pozauczelnianej kandydatów, związanej z kierunkiem studiów.
  5. Wstępną, pisemną zgodę Dziekana na wyjazd

Wszyscy kandydaci zobowiązani są do zapoznania się z Uczelnianymi Zasadami Realizowania Programu Erasmus + w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (patrz: Uczelniane zasady realizowania programu)

ERASMUS PLUS W AKADEMII TEATRALNEJ
Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie uczestniczy w programie wymiany Erasmus od 2001 roku i posiada kartę ECHE (Erasmus Charter for Higher Education).

Kontakt:
Katarzyna Renes
e-mail: katarzyna.renes(at)e-at.edu.pl

tel. +48 22 635 96 22   w. 165

INFORMACJA DLA STUDENTÓW AKADEMII TEATRALNEJ IM. ALEKSANDRA ZELWEROWICZA W WARSZAWIE
 W ramach Programu Erasmus Plus Akademia Teatralna oferuje wyjazdy:

• wyjazdy studentów na studia do innych krajów programu – na okres od 3 do 12 miesięcy;
  • wyjazdy studentów na praktyki do innych krajów programu – na okres od 2 do 12 miesięcy;
  • wyjazdy absolwentów na praktyki/staże do innych krajów programu – na okres od 2 do 12 miesięcy;

Na każdym z poziomów studiów (studia pierwszego i drugiego stopnia) student może skorzystać z wyjazdu lub wyjazdów trwających łącznie do 12 miesięcy.
Studentom jednolitych studiów magisterskich przysługuje możliwość skorzystania z wyjazdów trwających łącznie do 24 miesięcy. Do łącznej liczby miesięcy są jednak wliczane – w ramach każdego poziomu studiów – ewentualne wcześniejsze wyjazdy w poprzednim programie „Uczenie się przez całe życie” – Erasmus.
Pobyt absolwenta uczelni na praktyce lub stażu musi się zakończyć w ciągu 1 roku od ukończenia studiów, a jego długość jest wliczana do łącznego czasu trwania wyjazdów na tym poziomie studiów, na którym student został zakwalifikowany na wyjazd. Rekrutacja kandydatów na wyjazdy absolwentów musi się odbyć na ostatnim roku studiów.

Akademia Teatralna ma możliwość realizowania mobilności w następujących krajach:

Kraje Unii Europejskiej: Belgia, Bułgaria, Czechy, Dania, Niemcy, Estonia, Irlandia, Grecja, Hiszpania, Francja, Chorwacja, Włochy, Cypr, Łotwa, Litwa, Luksemburg, Węgry, Malta, Holandia, Austria, Portugalia, Rumunia, Słowenia, Słowacja, Finlandia, Szwecja
Wielka Brytania – na zasadach określonych w umowie o wystąpieniu między UE a Zjednoczonym Królestwem.
Kraje spoza Unii Europejskiej: Macedonia Północna, Islandia, Liechtenstein, Norwegia, Turcja, Serbia

Zalecamy wyjazdy studentów Akademii Teatralnej do szkół, z którymi mamy podpisane umowy o partnerstwie:

1. Erasmushogeschool Bruksela (Belgia)
  2. Josip Juraj Srossmayer University Osijek UNIOS (Chorwacja)
  3. Janackova Akademie Musickich Umeni w Brnie (Czechy)
  4. Tajdeyliopisto Teatterikorkeakoulu w Helsinkach (Finlandia)
  5. Université Paris Sorbonne Nouvelle (Francja)
  6. Institut International de la Marionnette Charleville-Mézières Francja)
  7. Conservatoire national supérieur d’art dramatique CNSAD (Francja)
  8. The Royal Conservatoire of Scotland RCS (Wielka Brytania)
  9. Klaipėdos universitetas (Litwa)
  10. Vilniaus Kolegija (Litwa)
  11. Vilnius Academy of Arts (Litwa)
  12. Lithuanian Academy of Music and Theatre Vilno (Litwa)
  13. Latvijas Kultūras Akadēmija Riga (Łotwa)
  14. Die Akademie für Darstellende Kunst Baden-Württemberg (Niemcy)
  15. Justus Liebig University Giessen (Niemcy)
  16. Staatliche Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Stuttgart (Niemcy)
  17. Hannover University of Music Drama and Media (Niemcy)
  18. Folkwang University of the Arts, Essen (Niemcy)
  19. Akadémia umení v Banskej Bystrici (Słowacja)
  20. Vysoká škola múzických umení v Bratislavie (Słowacja)
  21. Bilkent University w Ankarze (Turcja)
  22. Università di Bologna (Włochy)
  23. Accademia Nazionale d’Arte Drammatica Silvio d’Amico (Włochy)
  24. Universität Mozarteum Salzburg (Austria)
  25. Escuela Superior de Arte Dramático de Sevilla ESAD (Hiszpania)
  26. Real Escuela Superior de Arte Dramático de Madrid (Hiszpania)
  27. Escola Superior d’Art Dramàtic | Eòlia ESAD – Barcelona (Hiszpania)
  28. Escuela Superior de Arte Dramático de Castilia Y León Valladolid (Hiszpania)
  29. Real Escuela Superior de Arte Dramático de Madrid (Hiszpania)

Dodatkowe informacje na temat programu Erasmus Plus znajdują się w Przewodniku – dla studenta

Zachęcamy do kontaktu z koordynatorkami Programu Erasmus Plus w Akademii Teatralnej w celu omówienia szczegółów.