PODLASKI FESTIWAL NAUKI I SZTUKI

Zapraszamy 19 maja do naszej siedziby na wystawę oraz pokaz spektaklu w ramach Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny, na spektakl obowiązuje telefoniczna rezerwacja miejsc: +48 85 743 54 53.

Godz. 18:00, foyer Teatru Szkolnego

“Wystawa otwarta” prac studentek technologii teatru lalek

“Wystawa otwarta” to zbiór wybranych prac studentek Technologii Teatru Lalek prezentujących rysunki, malarstwo, lalki, oraz instalacje przestrzenne. Obiekty te pokazują, z jak różnorodnymi zadaniami i materiami muszą zmierzyć się studenci tego kierunku, jak są otwarci i gotowi na eksperyment oraz nieustającą eksplorację plastyki w teatrze. Widzów oprowadzi dr Martyna Štěpán-Dworakowską , scenografka i wykładowczyni naszej uczelni prowadząca m.in. zajęcia z projektowania i budowy lalek.

Technologia teatru lalek to jedyny taki kierunek w kraju. Wszechstronnie kształcimy osoby zainteresowane pracą nad wizualną stroną teatru ożywionej formy, począwszy od projektowania i budowy lalek, skończywszy na scenografii.

Godz. 19:00, sala 216

Pokaz spektaklu „Trzeba jeszcze kupić kwiaty”

BRAK MIEJSC NA SPEKTAKL

Rok 1923 Richmond – Virginia Woolf pracuje nad nową powieścią.
Rok 1949 Los Angeles – Laura Brown piecze tort.
Rok 2001 New York – Clarissa Vaughan idzie kupić kwiaty na przyjęcie.

,,Trzeba jeszcze kupić kwiaty” to trzy barwne historie bohaterów w różnych czasoprzestrzeniach i rzeczywistościach, przeniesione przez Marcina Bartnikowskiego na scenę Teatru Szkolnego im. Jana Wilkowskiego.  Spektakl inspirowany jest powieścią “Godziny” Michaela Cunninghama. Pokaz powstał w ramach przedmiotu “Praca nad rolą” studentów 3 roku aktorstwa.

dramaturgia: Marcin Bartnikowski
opieka pedagogiczna: Marcin Bartnikowski
muzyka: Anna Stela
występują: Marcelina Budz, Stanisław Michalski, Agata Nierzwicka, Adam Poboży, Natalia Walaszczyk