O MATKO!

Zastanawialiście się kiedyś nad początkiem świata? Jak to wszystko się zaczęło…?
Dlaczego świat wygląda właśnie tak, jak wygląda?
Jaka w tym świecie jest rola matki? Czy istnieje coś takiego jak, na przykład, gen matki-Polki”?
Jak wygląda serce matki? Gdzie macierzyństwo się zaczyna, a gdzie kończy?

Te pytania krążą w głowie bohaterki naszego spektaklu, Aliny. Dziewczyna jest w ciąży, której nie planowała i której nie miał w planach ojciec dziecka. Tymczasem Alina nie jest przygotowana na bycie samotną matką… tak jak kiedyś nie były jej mama oraz mama jej mamy…
Poznajcie historię Aliny, opowiadaną z perspektywy Pierwszej Komórki na świecie.

na podstawie: Malina Prześluga „Kwaśne mleko”
występują: Kinga Matusiak, Paulina Kulas
reżyseria i scenografia: zespół
opieka artystyczna: Artur Dwulit, Agnieszka Makowska
muzyka: Marcin Nagnajewicz
premiera: 10.06.2017 (egzamin wewnętrzny)
wiek: 16+
czas trwania: 50 minut

W przedstawieniu wykorzystano w formie cytatu fragment utworu zespołu Gospel pt.: „Hyc o podłogę”

Malina Prześluga – absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, dramaturg w Teatrze Animacji w Poznaniu. Autorka sześciu książek dla dzieci (m. in. Bajka i Majka, Bajka o Włosie Patryku, Bajka o starej babci i Molu Zbyszku, Ziuzia – nagrodzona tytułem Książki Roku Polskiej Sekcji IBBY). Jej dramaty publikowane są w Nowych Sztukach dla Dzieci i Młodzieży”, „Dialogu” i wystawiane między innymi w Baju Pomorskim w Toruniu, w Teatrze Osterwy w Lublinie, Teatrze Wybrzeże w Gdańsku, Teatrze Lalki i Aktora w Opolu, Teatrze Norwida w Jeleniej Górze, Lubuskim Teatrze w Zielonej Górze, Teatrze Polskim w Poznaniu, Teatrze Guliwer w Warszawie. Jest laureatką Medalu Młodej Sztuki, zdobywczyni kilku nagród i wyróżnień w edycjach Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży organizowanego przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. W roku 2013 zdobyła nagrodę główną, publiczności i dziennikarzy w konkursie „Metafory Rzeczywistości” za dramat Kwaśne mleko. W 2015 roku otrzymała II nagrodę (pierwszej nie przyznano) w zamkniętym konkursie Wrocławskiego Teatru Współczesnego Strefy_Kontaktu_2016 za dramat Garnitur Prezydenta. Również w 2015 została nagrodzona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzatę Omilanowską za dokonania w dziedzinie literatury i dramaturgii dla dzieci podczas Wieczoru Twórców Kultury dla Dzieci.

Więcej o autorce: kliknij.

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.