DARWIN Z NAGRODĄ “BOSKIEJ KOMEDII”

Niezwykle miło nam poinformować, iż spektakl dyplomowy „Darwin albo dzieci ewolucji” Łukasza Zaleskiego w reż. Magdaleny Miklasz zdobył nagrodę w wysokości 5 tys. zł dla zespołu aktorskiego na niedawno zakończonym Festiwalu „Boska Komedia” w Krakowie.

Jak czytamy w laudacji, nagroda w sekcji Paradiso (młode reżyserki i reżyserzy oraz studentki i studenci wydziałów aktorskich szkół teatralnych) została przyznana „za zaangażowanie w ambitne przedsięwzięcie, wymagające różnorakich talentów i wykorzystujące zachwycające aktorstwo i umiejętności lalkarskie.”

Międzynarodowe Jury Paradiso obradowało w składzie: Carlos Aladro (ES), Kristina Savickienė (LT), Peter Carp (DE) oraz Geoliane Arab (FR).

Czytaj więcej o spektaklu „Darwin albo dzieci ewolucji”.

O festiwalu “Boska Komedia”:

Organizowany przez Teatr Łaźnia Nowa, Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia to wielkie święto sceny – konkurs przedstawień, showcase oraz przegląd prapremier i debiutów w jednym!

Po raz pierwszy zawładnął deskami krakowskich scen w grudniu 2008 roku. Od tego czasu stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń w polskim kalendarzu teatralnym. Festiwal daje możliwość zobaczenia najważniejszych przedstawień z całego kraju w przeciągu tygodnia, dla twórców stanowi zaś okazję tak do zaprezentowania swoich artystycznych działań, jak również ich omówienia z zagranicznymi krytykami i producentami.

Boska Komedia to jednak nie tylko polski teatr. Rokrocznie gościmy filozofów, teoretyków teatru, dziennikarzy i krytyków, będących naszymi specjalistami i panelistami podczas wydarzeń towarzyszących.

To właśnie dyskusja i dialog są słowami-kluczami festiwalu i jego wiodącą ideą.

Boska Komedia to przestrzeń teatralnego przymierza, w której ścieranie estetyk i artystyczna konfrontacja nigdy nie przebiegają bez szacunku i chęci wzajemnego poznania.

Dyrektorem artystycznym Festiwalu jest Bartosz Szydłowski.