GOŚCINNE WYKŁADY W BRATYSŁAWIE

Wyjazd zrealizowany w ramach programu Erasmus Plus – Mobilność edukacyjna KA-103

O lalkowych spektaklach dla widzów dorosłych, które od lat powstają w polskich teatrach, będzie opowiadał słowackim studentom wykładowca naszego Wydziału dr Karol Suszczyński, goszcząc w Katedrze Lalkarstwa Wydziału Teatralnego Akademii Sztuk Scenicznych w Bratysławie w dniach 11 do 15 marca 2019 r.

Zaprezentuje on i omówi produkcje sięgające po klasyczne formy lalkowe, jak marionetka, pacynka czy jawajka, spektakle z maskami oraz wykonane w technice teatru cieni, realizacje z pogranicza teatru plastycznego, produkcje ukazujące złożoną obecność klasycznych form lalkowych i aktorów grających w żywym planie oraz przedstawienia sięgające po różne środki wyrazu, od przedmiotów typu ready made aż po najnowsze technologie i wideo wizualizacje. Wykłady gościnne są realizowane w ramach programu Erasmus Plus – Mobilność edukacyjna (link zewnętrzny).