PARTNERUJEMY: IV LasFest – EDYCJA KORY

LasFest to wydarzenie, któremu Akademia z przyjemnością partneruje po raz kolejny!

10-14.08.2021 – Solniki 44

Po trzech odsłonach Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego w Lesie, które odbyły się kolejno pod hasłami: „edycji Dzika” – impulsywnego i dostojnego zwierzęcia, „edycji Mchu” – pospolitej rośliny leśnej stanowiącej schronienie dla wielu drobnych gatunków oraz „edycji mamy Wilka” – leśnego bohatera budzącego respekt i romantyczne skojarzenia, patronem czwartego LasFestu będzie KORA. Owa tkanka, pokrywająca pnie drzew i wielu innych spotykanych w lesie roślin, stała się inspiracją do skonstruowania programu festiwalu w 2021 roku ze względu na funkcje jakie pełni.

To Kora uczestniczy w przewodzeniu wielu życiodajnych soków i składników niezbędnych do funkcjonowania roślin. Bierze udział w ich magazynowaniu, umożliwiając przetrwanie drzewa w niesprzyjających warunkach. Kora jest wreszcie częścią drzewa, z którą w pierwszej kolejności mamy bliski kontakt, głaszcząc pień, opierając się o niego, obejmując drzewo.

Sytuacja pandemii oraz związane z nią utrudnienia w funkcjonowaniu instytucji, organizacji kulturalnych i samych twórców sprawia, że myślenie o trwaniu w sztuce nacechowane staje się lękiem o przetrwanie. Wszyscy artyści potrzebują „Kory”, która ochroni ich przed niepożądanym działaniem zewnętrznych destrukcyjnych sił, dostarczy niezbędnych do kreatywnej pracy soków, zmagazynuje pomysły i środki na kolejne realizacje.

Program LasFest 2021 pod patronatem „Kory” będzie zbiorem poruszających i zabawnych, rozbudowanych inscenizacyjnie i skromnych, soczystych i chropowatych artystycznych wypowiedzi o przetrwaniu.

Obsada LasFest:
* Dagmara Sowa / Dyrektor Festiwalu
* Paweł Chomczyk / Dyrektor Artystyczny
* Katarzyna Kuźmicz-Mészáros / Producent
* Bogusław Kasperuk / Kierownik Techniczny
* Michalina Kostecka / Szef Leśnej Kuchni

Rezerwacja bezpłatnych wejściówek od 1 sierpnia pod adresem info.solniki44@gmail.com

Program Festiwalu oraz więcej informacji o znajdziecie tu   facebook.com/LasFest.Solniki44

Projekt wsparty finansowo przez Gminę Zabłudów, Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Kulturstiftung des Freistaates Sachsen. Zadanie zrealizowane przez Siedlisko Kultury Solniki 44 we współpracy partnerskiej z Akademią Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filią w Białymstoku.