WARSZTATY Z TEATRU PRZEDMIOTU

W marcu 2023r studenci I roku kierunku aktorstwo wzięli udział w warsztatach pn. ‘Przedmiot jako postać sceniczna’, prowadzonych przez prof. Oleksandra Iniutochkina z Narodowego Uniwersytetu Artystycznego im. I. Kotlarewskiego w Charkowie (Ukraina). Warsztaty pozwoliły studentom na poznanie innego sposobu wykorzystania przedmiotu jako medium i dały możliwość konfrontacji z pracą z przedmiotem w Akademii Teatralnej.

Wizyta prof. Oleksandra Iniutochkina połączona była z częścią szkoleniową, której celem była wymiana doświadczeń, a także porównanie metod kształcenia i treści kształcenia w obu instytucjach partnerskich, ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystania przedmiotu jako metafory teatralnej.

Mobilność prof. Oleksandra Inutochkina odbyła się w ramach akcji 1 programu Erasmus+: mobilność studentów i pracowników uczelni.

Z lewej strony logotyp Unii Europejskiej - okręg z żółtych gwiazdek na niebieskim tle; z prawej strony tekst: Współfinansowane przez Unię Europejską.

Fot. Oleksandr Iniutochkin