Przywiązane / Tu jest Chorwacja

Zapraszamy 22 października do sal 214 i 216 Teatru Szkolnego im. Jana Wilkowskiego na pokaz dwóch etiud studenckich: “Przywiązane” oraz “Tu jest Chorwacja”.

GRAMY

22 października (niedziela), godz. 18:00, Teatr Szkolny im. Jana Wilkowskiego, ul. H. Sienkiewicza 14, s. 214 i 216 (sale na drugim piętrze bez windy)
Rezerwacje biletów przyjmujemy telefonicznie od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-15:00 (tel.: 85 743 54 53).
Bilety w cenie 20 złotych. Kliknij i zapoznaj się ze szczegółowymi informacjami dla widzów (link otwiera się w nowym oknie)

PROGRAM

“Tu jest Chorwacja” to historia dwóch płodów podsłuchujących trzy wcześniejsze pokolenia swoich przodków. W swoich rozważaniach snują przypuszczenia na temat przyszłości bliskich oraz ich własnej. Poszukują szeroko rozumianej tożsamości, co nie okazuje się być proste w kraju rozbitym przez wojnę bałkańską. Prowadząc konwersację w łonie matki, starają się znaleźć odpowiedzi na nurtujące je pytania, takie jak: Czy ich ojciec jest Serbem czy Chorwatem? “Czym są dzieci specjalnej troski”? Co to jest cellulitis? Jak wygląda życie dzieci w domu dziecka prowadzonym przez Caritas?
“Tu jest Chorwacja” obnaża prawdziwe oblicze bałkańskiego ideału, jest to słodko-gorzki krzyk sprzeciwu wobec niesprawiedliwości, walki klas i przemocy.
Wypowiedź sceniczna oparta jest na fizycznym działaniu i jego wpływie na materię. Bodziec wizualny potęguje immersję całej historii.

egzamin z przedmiotu współczesne formy lalkowe na II roku aktorstwa
opieka artystyczna: dr Paula Czarnecka
twórca i twórczyni: Bartłomiej Bazyluk, Łucja Mucha
wiek odbiorców: 16+

“Przywiązane”

Sieć relacji. Tkana przez lata, nieregularna i skomplikowana. Bohaterki „Przywiązanych” gubią się w niej i odnajdują, przywiązują i odcinają, po prostu są.

Minispektakl pokazuje niejednoznaczną więź dwóch kobiet, które towarzyszą sobie w czasie największych życiowych zawirowań. Kim tak naprawdę dla siebie są? Co je łączy? Na styku miłości i nienawiści, niechęci i czułości, współczucia i wrogości powstała przyjaźń inna niż wszystkie. Przyjaźń taka, jak wszystkie.

egzamin z przedmiotu współczesne formy lalkowe na II roku aktorstwa
opieka artystyczna: dr Paula Czarnecka