DWA SPEKTAKLE W JEDEN WIECZÓR

Po raz kolejny zapraszamy Was na podwójną porcję sztuki teatralnej w wykonaniu studentów WSL. Każdy z czterech listopadowych wieczorów w Teatrze Szkolnym im. Jana Wilkowskiego wypełnią dwa pokazy spektakli i etiud. Gramy 18 i 19 listopada, a następnie 25 i 26 listopada. Każdy weekend to inny zestaw, za każdym razem jednak na dwa spektakle obowiązuje jeden bilet wstępu.

Na początek proponujemy etiudę W PROGU, przygotowaną w ramach zajęć Praca aktora z przedmiotem. To baśniowa opowieść o poszukiwaniu szczęścia, sensu życia, magii i tajemnicy wokół nas. Spektakl inspirowany jest „Kwiatem paproci” Józefa Ignacego Kraszewskiego, a zbudowany z… desek, które tworzą kolejne wizje, wyprawiając nas w podróż w głąb czasu, opowieści, siebie. Urody tym obrazom dodają pieśni ludowe, zapraszające do wspólnego rytuału. Etiudę zobaczycie 18, 19, 25 i 26 listopada.

W dniach 18-19 listopada zaprezentujemy dodatkowo spektakl O MATKO! To historia młodej dziewczyny, Aliny, opowiadana z perspektywy Pierwszej Komórki na świecie; opowieść o niechcianym macierzyństwie, ciągnąca się przez pokolenia, o genie Matki Polki i o początkach wszechświata. Poruszająca, mocna, bardzo aktualna i stawiająca widza wobec pytań, na które sam musi znaleźć odpowiedź. Spektakl inspirowany jest tekstem Maliny Prześlugi pt. „Kwaśne mleko”.

W kolejny weekend (25-26.11) drugim spektaklem wieczoru będzie NICCOŚ, rozgrywane na granicy życia i śmierci, która przebiega… No właśnie – gdzie? W naszej głowie? Czy jednak gdzieś w kosmosie? Gdziekolwiek to jest, Lucy spotyka tu przewodników, którzy z niewiadomych powodów zadają jej ból. Co musi się zdarzyć, by skończyło się jej cierpienie? Spektakl inspirowany jest tekstem Artura Pałygi pt. „W środku słońca gromadzi się popiół”.

Zapraszamy do zapoznania się z REPERTUAREM oraz informacją o sprzedaży BILETÓW.