TU NAWET MUCHY SĄ BEZPIECZNE

Rodzice chcą dla swoich dzieci jak najlepiej, ale czasami wymagają od nich zbyt wiele, nieświadomie wplątują je w swoje problemy, ograniczają ich wolność poprzez przesadną kontrolę. Rodzina to system naczyń połączonych. Każde działanie dorosłych – świadome, czy nieświadome, zawsze odciśnie mniejszy lub większy ślad na ich potomstwie. Kiedy między mamą i tatą się nie układa, kiedy wydarza się między nimi coś trudnego, dzieci to czują i za wszelką cenę chcą ratować rodzinę przed rozpadem. W ten sposób, często nieświadomie, zajmują miejsce dorosłych i biorą na siebie olbrzymią odpowiedzialność. Zwykle jest to dla nich ciężar nie do uniesienia. Dobrze jeżeli dorośli w porę to zauważą, zajmą się uporządkowaniem swoich spraw i odciążą w ten sposób młodego człowieka, żeby mógł czuć się bezpiecznie i beztrosko przeżywać swoje dzieciństwo.

UWAGA! Młodzi widzowie, którzy przyjdą do Teatru Szkolnego im. Jana Wilkowskiego na poranne pokazy spektaklu wezmą udział również w specjalnych warsztatach. Podczas tych zajęć widzowie za pomocą teatralnych zadań będą mogli uważnie przyjrzeć się bohaterom przedstawienia. Wspólna zabawa dla każdego stanie się okazją do sformułowania swojej interpretacji spektaklu i poznania innych punktów widzenia. Co ważne – za udział w warsztatach nie trzeba dodatkowo płacić, na spektakl i warsztaty obowiązuje jedne bilet.

na podstawie książek Gro Dahle: „Grzeczna”, „Zły Pan”, „Wojna”
przekład: Helena Garczyńska („Grzeczna”), Paweł Urbanik („Zły Pan”, „Wojna”)
adaptacja i reżyseria: Mateusz Przyłęcki
scenografia, kostiumy, projekty lalek: Martyna Štěpán-Dworakowska
muzyka: Tomasz Krzyżanowski
reżyseria świateł: Tomasz Grygier
sekwencja cieniowa: Agnieszka Polańska
konsultacje: Jacek Dojlidko, Ewa Gajewska-Jasińska, Anna Kołosow-Ostapczuk, Agnieszka Makowska, Błażej Piotrowski, Cezary Szyfman
występują: Joanna Kozioł, Paulina Kulas, Adam Milewski (III rok), Olga Nawrocka, Daniel Skrzypczak, Magdalena Słowik, Mateusz Stasiulewicz (III rok), Zofia Straczycka, Anna Złomańczuk
wiek: 12+
premiera: 14 kwietnia 2018 r.
czas trwania: 60 min spektakl + 45 min warsztaty
Zobacz, kiedy GRAMY. Sprawdź BILETY.

Media o spektaklu: 

Jerzy Doroszkiewicz, Kurier Poranny: ATB. Tu nawet muchy są bezpieczne według Gro Dahle. W sobotę premiera w Akademii Teatralnej (zdjęcia, wideo)

Jerzy Doroszkiewicz, Kurier Poranny: Tu nawet muchy są bezpieczne. Mateusz Przyłęcki reżyseruje spektakl dyplomowy na podstawie Gro Dahle (zdjęcia, wideo)

Teatr dla Was: zapowiedź spektaklu

Anna Dycha, Białystokonline: Jakie jest ideał rodziny?

Radio Akadera: zapowiedź spektaklu

Radio Akadera, Magdalena Juchnowicz: Strefa wolnych myśli

Sylwia Łuniewska, TVP Białystok, Okiem dziecka

Olga Gordiejew, Polskie Radio Białystok: Podróże po kulturze

Fot. Katarzyna Pietruska

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.