TY!DZIEŃ OTWARTY

Cześć! 👋
Zastanawiasz się, jak wygląda nasza uczelnia i czym jest teatr ożywionej formy? Obiła Ci się o uszy nazwa technologia teatru lalek, ale nie wiesz, o co w niej dokładnie chodzi? Chcesz zobaczyć, czego właściwie uczą się nasi studenci?
Jeśli na którekolwiek z tych pytań odpowiedziałeś_aś twierdząco, zapraszamy Cię na TY!dzień otwarty ATB on-line! Obejrzyj filmy i dowiedz się czego, jak i gdzie uczymy. Poniżej znajdziesz linki do filmów (kliknij w miniatury) wraz z krótkimi opisami.

🎈Prorektor Marta Rau, Oprowadzanie po najciekawszych zakamarkach naszej szkoły w jednorazowych rękawiczkach

Marta Rau opowie o naszym pięknym, zabytkowym budynku i pokaże jego najskrytsze zakamarki, do których na co dzień wolno wchodzić tylko wtajemniczonym: magazyn lalek czy kulisy Teatru Szkolnego im. Jana Wilkowskiego. Zobaczysz, gdzie się uczą młodzi aktorzy, reżyserzy i studenci technologii teatru lalek, gdzie odpoczywają i jedzą posiłki i do czego służy im tzw. tramwaj.

🙋🏼‍♀️ Marta Rau – prorektor Akademii Teatralnej ds. Filii w Białymstoku, aktorka, reżyserka, pedagożka, współtwórczyni Teatru K3 i Teatru 3/4 Zusno; koordynatorka i producentka szeregu spektakli i wydarzeń kulturalnych.

🎈Konrad Dworakowski, Obraz i metafora: o współczesnych inspiracjach teatru lalek

Teatr eksperymentalny, alternatywny, poszukujący ciekawego języka i formy, wyrazistego obrazu był zawsze ogromną siłą polskiego teatru. Przekraczał granice gatunkowe i eksperymentował z materią, zmieniając proporcje między narracją wizualną i werbalną. Dawał kontekst i otwierał przestrzenie interpretacyjne dla odbiorcy ciekawego nieoczywistych skojarzeń. Korzysta z tych doświadczeń także współczesny teatr lalek wyprowadzając widza bocznymi drzwiami z głównego nurtu, w miejsce, gdzie spotyka się teatr, muzyka, ruch i poezja.

🙋🏼‍♂️Konrad Dworakowski – reżyser, okazjonalnie scenograf i aktor. Absolwent i wykładowca Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filii w Białymstoku. Wykładowca Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi oraz Pedagogiki Teatru przy Instytucie Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 2003-2005 był kierownikiem artystycznym Teatru Lalek Guliwer w Warszawie. Reżyserował w teatrach lalkowych i dramatycznych w Polsce oraz za granicą. Najważniejsze produkcje: ,,Mikrokosmos”, „Hydrokosmos” Teatru Pantomimy we Wrocławiu, ,,Balladyny i romanse”, ,,Historia występnej wyobraźni”, „Chłopcy z Placu Broni”, „Don Kichot” Teatru Pinokio w Łodzi, „Król Maciuś I” Teatru Banialuka w Bielsku-Białej oraz ,,Dumanowski side A” Teatru Starego w Krakowie. Konrad Dworakowski jest autorem scenariuszy i tekstów piosenek; pisze zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Prowadzi także autorskie warsztaty z teatru formy. W latach 2009-2019 był dyrektorem Teatru Pinokio w Łodzi. Autor i pomysłodawca projektów związanych z rewitalizacją społeczno-kulturalną na terenie Łodzi, Wałbrzycha i Katowic (m.in. „Punkty Kultury”, „Wjeżdżamy w bramy”, „Bramogranie”). Pomysłodawca i dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu „Teatralna Karuzela”. Zajmuje się przede wszystkim szeroko pojętym teatrem wizualnym. W swej twórczości próbuje łączyć odległe doświadczenia teatru lalek, teatru aktorskiego, teatru ruchu oraz obrazu i filmu, działając w przekonaniu o nieskończonej sile poezji i metafory scenicznej.

🎈Martyna Štěpán-Dworakowska, Ttl – z czym to się je?

Martyna Štěpán-Dworakowska zabierze Cię do pracowni studentów technologii teatru lalek i wyjaśni, co się kryje pod tą zagadkową nazwą i jakie znaczenie ma studiowanie tego kierunku w jednej uczelni ze studentami reżyserii i aktorstwa. Zobaczysz prace studentów pierwszego i drugiego roku ttl. Dowiesz się również, jakie umiejętności warto mieć, wybierając ten kierunek studiów i jak się przygotować do egzaminów wstępnych.

🙋🏼‍♀️Martyna Štěpán-Dworakowska – absolwentka scenografii Akademii Teatralnej w Pradze (DAMU), Katedry Teatru Lalkowego i Alternatywnego, autorka wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą, scenograf teatralny. Prowadzi zajęcia na kierunku aktorskim, reżyserskim i technologii teatru lalek.

🎈Kompilacja najlepszych etiud studenckich z ostatnich lat

Zapraszamy do obejrzenia ośmiu studenckich etiud przygotowanych przez studentów różnych roczników na zaliczenie takich przedmiotów, jak: zadania aktorskie z przedmiotem, współczesne techniki lalkowe, laboratorium cienia czy teatr ożywionej formy.

 

 

🎈 Studencka poradnia

Jeśli masz pytania dotyczące kierunków studiów w naszej uczelni, życia studenckiego, czy np. cen za wynajem mieszkań w Białymstoku – skorzystaj z usług poradni studenckiej. Bezpośrednio, bez cenzury, za to z szacunkiem i empatią!
Jak to zrobić?

Napisz mail na adres psatbialystok@gmail.com i zaproponuj datę oraz godzinę spotkania na Skype. W mailu podaj swoje imię, kontakt na Skype oraz kierunek, którym jesteś zainteresowany_a: aktorstwo, reżyseria lub technologia teatru lalek. Możesz również wybrać z listy na dole osobę, z którą chcesz się spotkać. Dostaniesz zwrotne potwierdzenie spotkania na Skype. Jeśli wolisz komunikować się pisemnie, napisz pytania na adres mailowy: psatbialystok@gmail.com. Poradnia będzie działać do momentu rozpoczęcia egzaminów wstępnych z możliwością przedłużenia! Do napisania / zobaczenia / pogadania!

Spotkaj się z:
I rok, aktorstwo: Mirella, Marta, Agata, Ewelina, Martyna, Alex, Antonina, Szymon
I rok, technologia teatru lalek: Magdalena
II rok, aktorstwo: Agnieszka, Filip, Sylwia, Kuba, Maciej, Michał
III rok, aktorstwo: Antek, Magdalena, Oskar
III rok, reżyseria: Gosia
IV rok, aktorstwo: Patryk, Agata

🎈 Zobaczcie zaproszenie Rektora Wojciecha Malajkata na TY!dzień otwarty…

 

 

 

 

🎈 …oraz spot promocyjny wykorzystujący grafikę białostockiej artystki Małgorzaty Józefowicz

 

 

 

 

 

🙏 Dziękujemy wszystkim studentom, którzy pomagają nam przy tym wydarzeniu, a w szczególności: Dawidowi Mkrtchyanowi, Karinie Giemzie i Ewelinie Oleś.

Do zobaczenia na egzaminach wstępnych! 👋