SPACER Z DUCHAMI

Z okazji Światowego Dnia Lalkarstwa zapraszamy na nietypowy spacer historyczny – po korytarzach, klatkach schodowych, salach i zakamarkach kamienicy przy ul. Sienkiewicza 14, gdzie mieści się nasz Wydział.

Obecna siedziba WSL jest jednym z nielicznych budynków w centrum Białegostoku, który przetrwał II wojnę światową i wciąż daje wyobrażenie o tym, jak elegancko wyglądało śródmieście na przełomie wieków XIX i XX. Na dodatek kamienica przy ul. Sienkiewicza od kilkudziesięciu lat nierozerwalnie związana jest z życiem kulturalnym miasta. Od 1936 r. mieściła się tutaj słynna szkoła muzyczna prowadzona przez Siostry Frankiewiczówny, najpierw jako Prywatny Instytut Muzyczny, a po wojnie – jako Państwowa Szkoła Muzyczna; w latach 70. XX wieku w kamienicy rozgościł się Wydział Sztuki Lalkarskiej. Mury naszej alma mater niejedno widziały…

O najróżniejszych wątkach tej bogatej i ciekawej historii opowiadać będzie Andrzej Lechowski, historyk, dyrektor Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, a także uczeń tutejszej szkoły muzycznej. W trakcie spaceru czekają na zwiedzających niespodzianki. Pojawią się też specjalni goście: Zjawy i Upiory z Przeszłości.

Zapraszamy: 18.03.2017, o godz. 15.00 i 17.00.
Czas trwania: ok. 90 minut.
Wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, rezerwacja wejściówek: 85 743 54 53 w godz. 9.00-19.00.