LALKA I JEJ TWÓRCA

Często na scenie goszczą tylko kilka razy, czasami nawet nie mają szansy wystąpić przed szerszą publicznością: lalki, maski, półmaski realizowane w naszej pracowni plastycznej na potrzeby ćwiczeń, etiud, egzaminów i spektakli dyplomowych można zobaczyć na wakacyjnej wystawie LALKA I JEJ TWÓRCA. Ekspozycja zrealizowana jest w ramach programu Letnia Akademia i będzie czynna do końca lipca 2017 r. Na wystawie zobaczyć można szeroki przekrój lalek, zrealizowanych w różnych technikach, okresach, stylach. Są tu jawajki, lalki stolikowe, marionetki (niciowe, sycylijskiej), a także lalki oparte na konstrukcji typu bunraku, obsługiwane przez kilku aktorów; są kukły, ale też kukły zmechanizowane, maski pełne i półmaski. Zaprojektowali je świetni scenografowie, mistrzowie sztuki lalkarskiej: Wiesław Jurkowski, Mikołaj Malesza, Zenobiusz Strzelecki, Rajmund Strzelecki, Halina Zalewska-Słobodzianek, Sylwin Mydlak, Maria Balcerek, Tomasz Jaworski, Marika Wojciechowska, Agnieszka Jałowiec czy Andrzej Dworakowski; znakomici artyści plastycy jak Małgorzata Roman, a nawet studenci – Milena Kramik. Wszystkie prezentowane lalki to unikatowe konstrukcje, jedyne w swoim rodzaju – wykonane w pracowniach Wydziału Sztuki Lalkarskiej, ręcznie, zgodnie z najlepszymi tradycjami tej sztuki. Autorami lalek są: Małgorzata Roman, Helena Popławska, Zbigniew Romaryk, Karolina Barczar, Anna Chilińska.

O WYSTAWIE: koncepcja wystawy: Małgorzata Roman wykonanie: Małgorzata Roman, Helena Popławska, Zbigniew Romaryk, Karolina Barczar, Anna Chilińska, Czesław Lewicki (oświetlenie).

czas trwania: 1-31 lipca 2017 r.

Wystawę można oglądać przed i po wydarzeniach organizowanych w ramach Letniej Akademii oraz Dziecięcej Akademii Teatralnej (zgodnie z repertuarem), albo po uprzednim umówieniu się telefonicznym (tylko grupy zorganizowane, od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-15.00, tel.: 85 743 54 53).