WENDY

NA PODSTAWIE POWIEŚCI PIOTRUŚ PAN J. M. BARRIEGO

Wystarczy się schować za powiek kurtynę
W sercowych uderzeń się wsłuchać krainę
I w krótkich oddechach się unieść na chwilę
I frunąć nad ziemią i lecieć…

Tej wyspy nie ma na żadnej mapie, a jednak wszyscy ją znają: Nibylandia! Wymyślona, wytęskniona kraina Wiecznego Dzieciństwa, Marzeń i Wyobraźni, którą rządzi Piotruś Pan. Jak tu odnajdzie się pewna Dziewczynka, która jedną nogą jest już w dorosłej stronie świata? Czy spotka tu swoje marzenia i tęsknoty, czy tylko bandę chłopaków, którym trzeba uprać skarpety?

W naszym spektaklu to Wendy zabiera widzów do Nibylandii. I to za jej sprawą poznajemy krainę marzeń, wyobraźni, dzieciństwa, które wprawdzie trwa wiecznie, ale czy… na zawsze?

„Wendy” to spektakl o pożegnaniu z dziecięcymi marzeniami, ale też wspomnienie naszego własnego dzieciństwa. To historia o odpowiedzialności, za siebie i innych; o budowaniu tożsamości i świadomym wkraczaniu w dorosłość; o tym, że po prostu dorastamy. Zapraszamy na przedstawienie, które dzieci przenosi w krainę snów, a dorosłym przypomina o tym, jak kiedyś śnili. To przygoda pełna humoru, wzruszeń i świetnej zabawy!

spektakl dyplomowy studentów IV roku Wydziału Sztuki Lalkarskiej

zrealizowano na podstawie powieści J.M. Barriego „Piotruś Pan” w tłumaczeniu M. Słomczyńskiego, na podstawie adaptacji A. Klucznika

reżyseria: Zespół
opieka artystyczna: Jacek Dojlidko, Agnieszka Makowska