Wydarzenia w Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza Filii w Białymstoku

• 9:00 – etiuda inspirowana „Tymoteuszem Rymcimci” Jana Wilkowskiego w reż. Tymoteusza Sarosieka, sala 306, 20 min (pokaz zamknięty)
  • 9:30 – etiuda inspirowana „Tygrysem Pietrkiem” Jana Wilkowskiego w reż. Antoniny Brühl, sala 205, 20 min (pokaz zamknięty)
  • 10:00 – TVilkowski: pokaz filmów o Janie Wilkowskim, sala 103, 180 min (wstęp wolny) ZOBACZ PROGRAM POKAZU
  • 10:00 – etiuda inspirowana „Tymoteuszem Rymcimci” Jana Wilkowskiego w reż. Tymoteusza Sarosieka, sala 306, 20 min (pokaz zamknięty)
  • 10:30 – etiuda inspirowana „Tygrysem Pietrkiem” Jana Wilkowskiego w reż. Antoniny Brühl, sala 205, 20 min (pokaz zamknięty)
  • 14:00 – TVilkowski: pokaz filmów o Janie Wilkowskim, sala 103, 180 min (wstęp wolny) ZOBACZ PROGRAM POKAZU
  • 17:00 – „Żywot Powsinogi” na podstawie „Żywotów świętych” Jana Wilkowskiego, egzamin studentów III roku, opieka pedagogiczna: Michał Jarmoszuk, sala 214, 50 min (pokaz zamknięty)
  • 18:30 – gala urodzinowa: czytanie performatywne „Spowiedzi w drewnie” Jana Wilkowskiego w reż. Małgorzaty Dębskiej; rozmowa z absolwentami pierwszego rocznika Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku (dzisiejsza Filia); premiera piosenki i teledysku inspirowanego „Piosenką lalkarza” Jana Wilkowskiego, Teatr Szkolny im. Jana Wilkowskiego, 90 min (liczba miejsc ograniczona)

Program online: 15 czerwca 2021 r.

• 10:00 – wspomnienia prof. Piotra Damulewicza o Janie Wilkowskim (FB/YouTube)
  • 12:00 – wykład dr hab. Haliny Waszkiel „Jan Wilkowski. Dramatopisarz” (FB/YouTube)
  • 14:00 – wykład dr hab. Marka Waszkiela „Jan Wilkowski. Artysta teatru” (FB/YouTube)
  • 16:00 – wykład dr Kamila Kopani „Wilkowski w Białostockim Teatrze Lalek” (FB/YouTube)