DAT – DZIECIĘCA AKADEMIA TEATRALNA

Zapraszamy na kolejną serię letnich atrakcji dla młodych Widzów! W ramach DAT przygotowaliśmy dla Was 10 pokazów artystycznych. Każdy składa się z dwóch elementów: spektaklu w wykonaniu naszych studentów pt.: DOBRANOC, MARVIN! oraz inspirowanych nim warsztatów. Wstęp na pokazy jest bezpłatny! Liczba miejsc ograniczona, a zatem – kto pierwszy ten lepszy 😉 DAT jest organizowany przez Białostockie Stowarzyszenie Artystów Lalkarzy oraz Wydział Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej, przy wsparciu Miasta Białystok.

Celem projektu jest zaproszenie młodych odbiorców do wizyty w teatrze, stworzenie atrakcyjnej propozycji na czas wakacji oraz zachęcenie ich do aktywnego poznawania sztuki teatralnej. Mamy nadzieję, że za sprawą tego projektu młodzi widzowie polubią teatr i przekonają się, że służy on zarówno edukacji, jak i rozrywce, jest świetnym sposobem na ciekawe spędzenie wolnego czasu oraz znakomitym pretekstem do rozmów na tematy ważne dla młodych ludzi, takie jak: przyjaźń, akceptacja, a nawet strach.

Towarzyszące przedstawieniu warsztaty rozpoczynają się od rozmowy o samym spektaklu oraz na tematy z nim powiązane. Porozmawiamy o emocjach, o strachu i przyjaźni, o tym jakie strachy najczęściej się pojawiają w dziecięcym świecie i jak można je pokonać albo oswoić. W trakcie zajęć wprowadzone zostaną też podstawowe pojęcia i terminy z wiedzy o teatrze, które młodym widzom pomogą lepiej zrozumieć ten świat (m.in. reżyser, scenariusz, rola, lalka, ożywiona forma, scenografia). Warsztaty prowadzone będą przez aktorki – studentki występujące w przedstawieniu.

Żeby wybrać się na spektakl, trzeba sprawdzić w kalendarium datę, a następnie zadzwonić do nas pod numer 85 743 54 53 (codziennie w godz. 9.00-19.00) lub przyjść osobiście (ul. Sienkiewicza 14, Białystok) odebrać wejściówkę. W taki sposób można zapisać pojedyncze osoby lub całą grupę. Zarezerwowane, a nieodebrane wejściówki tracą ważność na dzień przed datą wybranego wydarzenia. Rezerwacja i wydawanie wejściówek od dnia 27 czerwca 2017 r. 

Organizatorzy:

Zadanie dofinansowane ze środków budżetu Miasta Białegostoku 

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.