DAT – DZIECIĘCA AKADEMIA TEATRALNA

Zapraszamy na kolejną serię letnich atrakcji dla młodych Widzów! W ramach DAT przygotowaliśmy dla Was 10 pokazów artystycznych. Każdy składa się z dwóch elementów: spektaklu w wykonaniu naszych studentów pt.: DOBRANOC, MARVIN! oraz inspirowanych nim warsztatów. Wstęp na pokazy jest bezpłatny! Liczba miejsc ograniczona, a zatem – kto pierwszy ten lepszy 😉 DAT jest organizowany przez Białostockie Stowarzyszenie Artystów Lalkarzy oraz Wydział Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej, przy wsparciu Miasta Białystok.

Celem projektu jest zaproszenie młodych odbiorców do wizyty w teatrze, stworzenie atrakcyjnej propozycji na czas wakacji oraz zachęcenie ich do aktywnego poznawania sztuki teatralnej. Mamy nadzieję, że za sprawą tego projektu młodzi widzowie polubią teatr i przekonają się, że służy on zarówno edukacji, jak i rozrywce, jest świetnym sposobem na ciekawe spędzenie wolnego czasu oraz znakomitym pretekstem do rozmów na tematy ważne dla młodych ludzi, takie jak: przyjaźń, akceptacja, a nawet strach.

Towarzyszące przedstawieniu warsztaty rozpoczynają się od rozmowy o samym spektaklu oraz na tematy z nim powiązane. Porozmawiamy o emocjach, o strachu i przyjaźni, o tym jakie strachy najczęściej się pojawiają w dziecięcym świecie i jak można je pokonać albo oswoić. W trakcie zajęć wprowadzone zostaną też podstawowe pojęcia i terminy z wiedzy o teatrze, które młodym widzom pomogą lepiej zrozumieć ten świat (m.in. reżyser, scenariusz, rola, lalka, ożywiona forma, scenografia). Warsztaty prowadzone będą przez aktorki – studentki występujące w przedstawieniu.

Żeby wybrać się na spektakl, trzeba sprawdzić w kalendarium datę, a następnie zadzwonić do nas pod numer 85 743 54 53 (codziennie w godz. 9.00-19.00) lub przyjść osobiście (ul. Sienkiewicza 14, Białystok) odebrać wejściówkę. W taki sposób można zapisać pojedyncze osoby lub całą grupę. Zarezerwowane, a nieodebrane wejściówki tracą ważność na dzień przed datą wybranego wydarzenia. Rezerwacja i wydawanie wejściówek od dnia 27 czerwca 2017 r. 

Organizatorzy:

Zadanie dofinansowane ze środków budżetu Miasta Białegostoku