11. Międzynarodowy Festiwal Szkół Lalkarskich LALKANIELALKA

PROGRAM 

LEGENDA

NS / nurt studencki

NP / nurt profesjonalny

WT/ wydarzenie towarzyszące

ATB TS – Akademia Teatralna, Teatr Szkolny im. Jana Wilkowskiego (ul. Sienkiewicza 14)

ATB 103 – 306 – Akademia Teatralna, Sale nr 103 – 306.(ul. Sienkiewicza 14)

BTL SG – Białostocki Teatr Lalek, scena główna (ul. Kalinowskiego 1)

BTL SK – Białostocki Teatr Lalek, scena kameralna (ul. Kalinowskiego 1)

Teatr Wolność (Al. 1000-lecia Państwa Polskiego 2/12 )

ZK – ZMIANA KLIMATU, Klub festiwalowy (ul. Warszawska 6)

 

Sobota, 15 czerwca

WARSZTATY MISTRZOWSKIE 

“RZECZY NA SZNURKACH” – spotkanie z marionetką

Alice Gottschalk

10:00 – 17:00

Lokalizacja: ATB 214

 

WARSZTATY OTWARTE

 “Zróbmy hałas” Maciej Cempura

15:00 – 16:30

Lokalizacja: ATB TS

 

Niedziela, 16 czerwca

WARSZTATY OTWARTE „Nieszablonowe koszulki”

 Olena Bordiuk, Katarzyna Mystkowska (cz.I, II)

11:00 – 14:30

Lokalizacja: ATB 213

 

WARSZTATY OTWARTE „Opowieści pisane światłem” 

Nastia Magdziak, Zuzanna Praczuk

11:00 – 13:00 

Lokalizacja: ATB 306

 

WARSZTATY OTWARTE „Przedmiot i przestrzeń”

 Daria Holovchanska

14:00 – 16:00

Lokalizacja: ATB 216

 

Poniedziałek, 17 czerwca

WARSZTATY MISTRZOWSKIE „Zajęcia z technik lalkowych i rzeźbienia (Bunraku)” Kevin Augustine

09:00 – 18:00

Lokalizacja: cz. I ATB 103 warsztaty technologiczne; cz. II ATB 214 warsztaty animacyjne

 

Wtorek, 18 czerwca

NS / ŻYŁA GŁÓWNA ATB

10:00

Lokalizacja: ATB 306

 

WERNISAŻ WYSTAWY JUBILEUSZOWEJ „NASZA SZKOŁA, NASZE ŻYCIE” + OPROWADZENIE KURATORSKIE

11:00 – 12:00

Lokalizacja: ATB 114

 

NP / SPEKTAKL

 “TUNEL”/ Teatr Lalek w Kłajpedzie/Litwa 

12:00 – 13:00

Lokalizacja: ATB TS

 

WERNISAŻ WYSTAWY “LALKATOLALKA” + OPROWADZENIE KURATORSKIE

13:00 – 14:00

Lokalizacja: ATB TS FOYER

 

NS / SPEKTAKL “WYSPA LEMURÓW” Praga, Czechy

15:00 – 15:40

Lokalizacja: ATB 214

 

NS / SPEKTAKL “MIESZKANIE 302/2” 

15:00 – 15:30

Lokalizacja: ATB 302/2

 

OFICJALNE OTWARCIE FESTIWALU + NS / ŻYŁA GŁÓWNA ATB

16:00 – 17:30

Lokalizacja: ATB TS

 

NP / SPEKTAKL “JUTRO BĘDZIE PADAĆ” Białostocki Teatr Lalek/Polska

18:00 – 19:00

Lokalizacja: BTL SK

 

NP / SPEKTAKL „HIC SUNT DRACONES” Divadlo Continuo, Czechy

20:00 – 21:00

Lokalizacja: BTL SG

 

WIDOWISKO PLENEROWE

21:30 – 22:00

Lokalizacja: Rynek Kościuszki

 

KONCERT “KAPELA BRACI REJWÓW” (wstęp wyłącznie dla uczestników Festiwalu)

22:30 – 02:00

Lokalizacja: ZK

 

Środa, 19 Czerwca 

WARSZTATY OTWARTE/MISTRZOWSKIE – Joseph Tebandeke

09:00 – 12:00

Lokalizacja: ATB 103

 

NS / SPEKTAKL “Podróż Barnaby’ego” Bratysława/SŁOWACJA

10:00 – 10:40

Lokalizacja: ATB 214

 

NS / SPEKTAKL “Legenda o dziewczynie o imieniu Guljian ” Kijów/UKRAINA

11:00 – 11:30

Lokalizacja: ATB 306

 

NS / SPEKTAKL “Alegoria duszy” Bratysława/SŁOWACJA

12:00 – 13:00

Lokalizacja: ATB 216

 

NP / SPEKTAKL „MAKANI” Teatro Elsinor/Włochy

14:00 – 14:45

Lokalizacja: BTL sala prób

 

NS / ŻYŁA GŁÓWNA, SPEKTAKL “MIESZKANIE 302/2” ATB 

15:00 – 15:30

Lokalizacja: ATB 302/2

 

NP / SPEKTAKL „MAKANI” Teatro Elsinor/Włochy

16:00 – 16:45

Lokalizacja:  BTL sala prób

NS / SPEKTAKL “Wilki w ścianie” Praga/CZECHY

16:00 – 16:40

Lokalizacja: ATB 306

 

WT / “DISABILITY” Białystok/Polska

17:00 – 18:00

Lokalizacja: ATB TS

 

SEMINARIUM “INKLUZYWNOŚĆ W TEATRZE” moderatorka: JULIANNA BŁASZCZYK

18:00 – 19:30

Lokalizacja: ATB TS

 

NP / SPEKTAKL “PRZEMIANA” Białostocki Teatr Lalek/Polska

18:30 – 19:30

Lokalizacja: BTL SK

 

NP / SPEKTAKL “KSIĄŻĘ” TEATR WOLNOŚĆ/Polska

20:00 – 21:00

Lokalizacja: Teatr Wolność

 

NP / SPEKTAKL “PARTYCJA, KRÓLOWA SIECI – CYBERMUSICAL” Białostocki Teatr Lalek/Polska

20:30 – 22:00

Lokalizacja: BTL SG

 

WT/ WSZYSTKO MILKNIE KIEDY ŚPIEWAM/SOUND EXPERIENCE – FEEL INVITED

Julita Charytoniuk/Magdalena Wieremiejuk/Maria Żynel

21:00 – 22:00

Lokalizacja: ATB 103, 112

 

OPEN STAGE

22:30 – 23:30

Lokalizacja: ZK (wstęp wyłącznie dla uczestników Festiwalu)

 

Czwartek, 20 czerwca 

WARSZTATY MISTRZOWSKIE/OTWARTE (cz. I, II) “Praktyczne wprowadzenie do teatru przedmiotu” Erik Alalooga

09:00 – 16:00

Lokalizacja: ATB 301

 

NS / SPEKTAKL “KTO SIĘ BOI PANI EŚ?” Wrocław/POLSKA

10:00 – 10:45

Lokalizacja: ATB 214

 

NS / SPEKTAKL “Gdzie jest bit?” Verscio/SZWAJCARIA

11:00 – 11:40

Lokalizacja: ATB TS

 

NS / SPEKTAKL “KTO SIĘ BOI PANI EŚ?” Wrocław/POLSKA

12:00 – 12:40

Lokalizacja: ATB 214

 

NS / SPEKTAKL “Po końcu” Verscio/SZWAJCARIA

14:30 – 15:45

Lokalizacja: ATB 306

 

NS / SPEKTAKL “MIESZKANIE 302/2” ATB 

15:00 – 15:30

Lokalizacja: ATB 302/2

 

NS / SPEKTAKL “Nadzieja. WERTEP ” Kijów/UKRAINA

16:00 – 17:00

Lokalizacja: ATB

 

SEMINARIUM WERTEP. NADZIEJA. CZY TRADYCJA MOŻE BYĆ NOWOCZESNA moderator: Kamil Kopania 

17:00 – 18.30

Lokalizacja: ATB

 

NP / SPEKTAKL “KSIĄŻE” TEATR WOLNOŚĆ

17:00 – 18:00

Lokalizacja: Teatr Wolność

 

NP / SPEKTAKL “KINGX & QWEENS” Dschungel Wien/Austria

19:00 – 20:15

Lokalizacja: BTL SK

 

NP / SPEKTAKL „KAFKA. KOMEDIA” Teatr Malabar Hotel/Polska

20:40 – 22:00

Lokalizacja: BTL SG

 

IMPROWIZACJE ATB

22:30 – 23:30

Lokalizacja: ZK (wstęp wyłącznie dla uczestników Festiwalu)

 

Piątek, 21 czerwca 

WARSZTATY MISTRZOWSKIE/OTWARTE (cz. I, II) Erik Alalooga

09:00 – 16:00

Lokalizacja: ATB 301

 

NP / SPEKTAKL “KINGX & QWEENS” Dschungel Wien/Austria

10:00 – 11:15

Lokalizacja: BTL SK

 

NS / ŻYŁA GŁÓWNA ATB

10:00 – 11:00

Lokalizacja: ATB 216 

 

NS / ŻYŁA GŁÓWNA ATB

11:00 – 11:40

Lokalizacja: ATB 306

 

NS / ŻYŁA GŁÓWNA ATB

12:00 – 13:30

Lokalizacja: ATB 214

 

LED: prelekcje inspirowane wystąpieniami typu TED: ADRIANNA MROWIEC, BARTOSZ ŚLIWECKI, ŁUKASZ ZALESKI

14:00 – 16:00

Lokalizacja: BTL SK

 

NS / SPEKTAKL “MIESZKANIE 302/2” ATB 

15:00 – 15:30

Lokalizacja: ATB 302/2

 

NS / ŻYŁA GŁÓWNA ATB

16:00 – 17:00

Lokalizacja: ATB 216

 

NS / SPEKTAKL “STUTTCASE 1+2” Stuttgart

17:00 – 18:00

Lokalizacja: ATB TS

 

SEMINARIUM WSPÓŁCZESNE METODY PRZYGOTOWYWANIA OSÓB AKTORSKICH DO SAMODZIELNEJ PRACY W TEATRZE LALEK Moderator: Marcin Bartnikowski 

18:30 – 20:00

Lokalizacja: ATB TS

 

NP / SPEKTAKL “KSIĄŻE” TEATR WOLNOŚĆ/Polska

18:00 – 19:00

Lokalizacja: Teatr Wolność

 

NP / SPEKTAKL “GPS” Białostocki Teatr Lalek/Polska

20:30 – 22:00

Lokalizacja: BTL SK

 

KONCERT – BTL DAJE JAZZU/Białostocki Teatr Lalek/Polska

22:00 – 23:30

Lokalizacja: BTL patio

 

NS / ŻYŁA GŁÓWNA ATB

22:30 – 23:00

Lokalizacja: ATB

 

Sobota, 22 czerwca 

NS / SPEKTAKL “Oczekiwania” Dniepr/UKRAINA

10:00 – 11:00

Lokalizacja: ATB TS

 

OPROWADZANIE KURATORSKIE PO WYSTAWIE “NASZA SZKOŁA, NASZE ŻYCIE”

11:00 – 12:00

Lokalizacja: ATB 114

 

OPROWADZANIE KURATORSKIE PO WYSTAWIE LALKATOLALKA

12:00 – 13:00

Lokalizacja: ATB TS FOYER

 

NS / ŻYŁA GŁÓWNA ATB

13:00 – 13:40

Lokalizacja: ATB 214

 

CEREMONIA ZAKOŃCZENIA FESTIWALU

14:00 – 15:00

Lokalizacja: ATB TS

 

NS / ŻYŁA GŁÓWNA ATB

16:00 – 16:50

Lokalizacja: ATB 306

 

NS / ŻYŁA GŁÓWNA ATB

17:00 – 17:40

Lokalizacja: ATB 216

 

NP / SPEKTAKL “BODY CONCERT” The Lone Wolf Tribe/USA

18:00 – 19:00

Lokalizacja: BTL SK

 

NP / SPEKTAKL “AVATARA” Illusionary Rockaz Company&Duda Paiva Company/ Holandia

19:30 – 20:30

Lokalizacja: BTL SG

________________

Wystawa jubileuszowa “NASZA SZKOŁA, NASZE ŻYCIE” będzie dostępna każdego dnia od 19 do 22 czerwca w godzinach: 12:00 – 14:00 oraz 17:00-18:00

Wystawa “LALKATOLALKA” (foyer ATB TS) będzie dostępna każdego dnia festiwalu w godzinach pracy ATB.

Efekty rezydencji twórczych zrealizowanych w ATB będą prezentowane w ATB 207 oraz ATB 201 w godzinach 12:00 – 18:00 przez wszystkie dni festiwalu (18-22.06.).

Na spektakl “Mieszkanie 302/2” konieczna jest wpisanie się na listę z uwagi na ograniczoną ilość uczestników (8 osób). Lista znajduje się w Biurze Festiwalowym.

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.