BLEEE…

“Bleee…” to opowieść o Motylu, który ośmielił się stwierdzić, że skoro Królowa Motyli jest zawsze “akurat nieobecna”, to zwyczajnie jej nie ma, nie istnieje. Za niewierność zostaje skazany na odsiadkę w starym, nieczynnym autobusie, tkwiącym na zapomnianej przez wszystkich pętli. Poznaje tam pozostałych więźniów, odrzuconych przez inne owady, albo przybyłych tu… z własnej woli, np. z powodu kompleksów i poczucia, że są bezużyteczni. Spotkamy tu m.in. Darię, która od dwóch lat nie chce się przepoczwarzyć w motyla, bo się obawia, że pod kokonem jest gruba i brzydka; Wiktora – pająka bez odnóży; a także Antonia i Bandersa – karaluchy wygnane za nieprzyjemny zapach, który im towarzyszy. Stopniowo dociera do nich wszystkich, że wygląd nie jest tym, co musi nas ograniczać. “Bleee…” to opowieść o zwątpieniu i wierze, przełamywaniu kompleksów i odnajdywaniu piękna w sobie, doskonała dla całych rodzin.
Słuchowisko zostało zrealizowane przez studentów III roku kierunku aktorskiego (semestr 2015/2016) Wydziału Sztuki Lalkarskiej w ramach przedmiotu “Praca z mikrofonem”, pod opieką Waldemara Modestowicza oraz Ewy Gajewskiej-Jasińskiej.

W ramach projektu LETNIA AKADEMIA słuchowisku towarzyszą specjalne warsztaty, łączące teatr, sztukę i przyrodę, adresowane do dzieci w wieku 6-10 lat (w zajęciach z powodzeniem mogą uczestniczyć dorośli). Zajęcia odbywać się będą w Uniwersyteckim Centrum Kultury (12 lipca o godz. 11.00 i 17.00, ul. K. Ciołkowskiego 1N) oraz w Teatrze Szkolnym im. Jana Wilkowskiego (19 i 20 lipca o godz. 13.00). 

na podstawie: Malina Prześluga, “Bleee”
reżyseria: Waldemar Modestowicz, Ewa Gajewska-Jasińska
czas trwania: 45 min słuchowisko + 45 minut warsztaty
wieku: 6+

Obrazek: Wikipedia, Creative Common Licence.