KRÓLEWNA ŚNIEŻKA

Znacie bajkę? Oto jest śliczna i młoda Królewna Śnieżka, której macocha tak nienawidzi, że próbuje odebrać jej życie. Dziewczynka skrywa się w lesie, gdzie pomagają jej krasnoludki. Złość macochy dopada ją jednak i tutaj: za sprawą zatrutego jabłka Królewna pada jak nieżywa. Na szczęście zjawia się Książę…

Znacie bajkę, prawda? Klasyczna baśń na naszej scenie toczy się jednak swoim własnym rytmem. Przedstawiają ją krasnale, które niczym średniowieczni kuglarze zapraszają widzów do teatru w teatrze. Opowiadają o przygodach swoich i Śnieżki z humorem, swadą, dystansem, żonglując stylami, konwencjami i wyobrażeniami na temat tej opowieści, których przez lata sporo utrwaliło się w naszych głowach.

Wciąż jednak jest to ta opowieść o przyjaźni, miłości i walce dobra ze złem, która nigdy nie ustaje; opowieść pełna magii, zdolna poruszać serca i wyobraźnię widzów w każdym wieku.

Urody spektaklowi dodają sympatyczne lalki-krasnale, kolorowa scenografia i piosenki. „Królewna Śnieżka” w naszym teatrze to doskonałe remedium na zimową szarzyznę i świetna propozycja dla widzów w każdym wieku.

Zobacz, kiedy GRAMY

Zarezerwuj BILET

spektakl na podstawie „Baśni Braci Grimm”
reżyseria, dramaturgia: Kazakov Igor
scenografia: Tatiana Nersisian
muzyka: Alexandr Litvinovskiy
przekład: Mikołaj Wawrzeniuk
asystent reżysera: Mateusz Smaczny
ruch sceniczny: Anna Kołosow-Ostapczuk
występują: Aleksandra Ambrozik, Bernadetta Burszta, Katarzyna Mazur, Agata Soboczyńska, Ewelina Zawada, Piotr Wiktorko (BTL, gościnnie), Maciej Zalewski

czas trwania: 60 min
wiek: 5+

MEDIA O SPEKTAKLU
Olga Gordiejew, Polskie Radio Białystok: Klasyczna baśń opowiedziana przez Krasnale
Jerzy Doroszkiewicz, Kurier Poranny: recenzja
Jerzy Doroszkiewicz, Kurier Poranny: Igor Kazakov przygotowuje spektakl Królewna Śnieżka
Anna Dycha, Białystokonline: Klasyczna baśń opowiedziana przez krasnale
Wrota Podlasia, Piękno prawdziwe i demoniczne, czyli Królewna Śnieżka na podstawie Baśni braci Grimm w Teatrze Szkolnym
Sylwia Łuniewska, TVP Białystok: zapowiedź spektaklu