TU TUWIM. PIOSENKI DLA DZIECI

O Słowiku, który spóźnił się na kolację i o bardzo sennym Kotku. O dwóch wiatrach, elektryczności oraz innych cudach i dziwach. O Grzesiu – kłamczuchu i Grzesiu – wędrowniczku. O kurce, która była pilotka aeroplanu, literkach, które spadły pieca i ciężkiej lokomotywie, co wagonów ma ze czterdzieści… Te wszystkie historie i wiele innych opowieści wyśpiewują dla młodych i trochę starszych Widzów studenci III roku Wydziału Sztuki Lalkarskiej.

Wiersze Juliana Tuwima, choć napisane na początku minionego stulecia nieustannie zaskakują mądrością i aktualnością. A jednocześnie niezwykłe językowe wygibasy i kolorowe rymy potrafią wciąż rozbawić współczesnego młodego widza, wychowanego w zupełnie innej estetyce. To twórczość, której czas się nie ima, czego najlepszym dowodem są brawurowe wykonania studentów AT.

Zapraszamy więc młodych i starszych widzów do kolorowej krainy z pogranicza snu i wyobraźni, wypełnionej muzyką Piotra Nazaruka i pięknymi tekstami Juliana Tuwima.

Sprawdź, kiedy GRAMY.

opieka pedagogiczna: Maria Żynel
muzyka: Piotr Nazaruk
przygotowanie wokalne: Marcin Ozga
występują: Aleksandra Ambrozik, Bernadetta Burszta, Milena Kranik, Monika Markowska, Katarzyna Mazur, Aleksandra Miska, Małgorzata Prętka, Agata Soboczyńska, Ewelina Zawada, Maciej Cempura, Karol Czarnowicz, Tomasz Frąszczak, Rafał Gorczyca, Adam Milewski, Mateusz Stasiulewicz, Maciej Zalewski
wiek: 5+
czas trwania: 70 min
Media o spektaklu
Olga Gordiejew, Wiersze Juliana Tuwima w muzycznym spektaklu “Tu Tuwim” w białostockiej Akademii Teatralnej, Polskie Radio Białystok