TRZY ĆWIERCI DO ŚMIERCI

Monodram inspirowany supraskimi opowieściami zebranymi i opracowanymi przez Wojciecha Załęskiego w książce „Hecz precz stała się rzecz” oraz książką „Po trochu” Weroniki Gogoli. Główna bohaterka to człekokształtna lalka, przedstawiająca starszą kobietę. Boryka się z problemami zbyt długiego już życia. Wszystko zaczęło się od prababki Weroniki, która przeniosła Śmierć przez rzekę, a ta, okazując swoją wdzięczność, podarowała wszystkim kobietom w tej rodzinie długie życie. Życie, którego Babucha, bohaterka spektaklu, ma już dość. Dlatego pragnie z pomocą Topielca zakończyć swój żywot. Jednak, by to się stało, musi najpierw zmierzyć się z demonami przeszłości. W świat wspomnień wprowadza ją tajemnicza postać – być może śmierć, anioł stróż, sumienie… Całość dopełnia muzyka grana na żywo. Spektakl lalkowy dla dorosłych, inspirowany historiami z Podlasia i nie tylko.

Spektakl został nagrodzony „Strzałą Północy” – nagrodą Grand Prix oraz nagrodą publiczności na 6. Ogólnopolskich Dniach Monodramu Debiuty w Koszalinie, zdobyła nagrodę „Złota podkowa Pegaza” na XV Międzynarodowych Spotkań z Monodramem O ZŁOTĄ PODKOWĘ PEGAZA, II miejsce i nagrodę publiczności na XX Festiwalu Teatrów Niezależnych Garderoba, prezentowany był na festiwalach i przeglądach w całym kraju.

pomysł, lalka, wykonanie: Karolina Martin
opieka artystyczna: Mateusz Smaczny
tekst: Jerzy Machowski
scenografia: Marek Idzikowski
muzyka: Paula Kowalczyk, Adam Milewski
akompaniament na żywo: Paula Kowalczyk, Piotr Klauza
animacja, śpiew: Magdalena Słowik, Zofia Straczycka
reżyseria światła: Maciej Iwańczyk
premiera: 28.06.2018 rok
czas trwania: 45 min

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.