TURLAJFLIPS

Mieliście kiedyś tak, że bezgranicznie ufaliście swoim rodzicom, nawet wtedy, kiedy nie do końca podobało się Wam to, co robią? Albo rozporządzali Wami, chociaż potrafiliście już sami dysponować swoim czasem? Gdyby przyjąć, że pomiędzy rodzicem i dzieckiem przebiega handel wymienny, to co byłoby jego walutą? I co w momencie, kiedy ta waluta zaczyna gwałtownie tracić na wartości? Czy wracając do przeszłości, podjęlibyście te same decyzje? Czy pozwolilibyście runąć pomnikowi rodzicielstwa, który budowaliście przez lata? A co jeżeli starając się miłością wypełnić pustkę w sobie, tak naprawdę pomnażaliście tę pustkę dalej? I co się wydarzy, kiedy dziecko stanie przed wyborem: ja czy oni? I co poczujecie, kiedy nie wybierze ono tego, co chcielibyście, żeby wybrało?

Etiuda inspirowana dramatem Tadeusza Słobodzianka i Piotra Tomaszuka „Turlajgroszek”, przeciwstawiającym duchowość i materializm w formie quasi-moralitetu w stylu ludowej przypowieści.

Turlajflips
egzamin z pracy z aktorem w planie lalkowym na II roku reżyserii inspirowany dramatem Tadeusza Słobodzianka i Piotra Tomaszuka „Turlajgroszek”

reżyseria, adaptacja, scenografia: Szymon Szczęch
opieka pedagogiczna: dr Bernarda Anna Bielenia
muzyka: Michał Świderski
obsada: Mirella Burcewicz, Martyna Gajak, Michał Świderski
plakat: Sara Julia Pons