NASZA FILIA Z NAGRODĄ WILKA!

Dziś, 20 marca, prof. Marta Rau, prorektorka Akademii Teatralnej w Warszawie ds. Filii w Białymstoku odebrała z rąk Jacka Malinowskiego, Prezydenta Polunima, Nagrodę WILKA przyznaną naszej uczelni. Statuetkę wręczono podczas obchodów Światowego Dnia Lalkarstwa w Teatrze Lalka w Warszawie.

Nagroda WILKA przeznaczona jest dla osób, instytucji oraz organizacji pozarządowych, które zasłużyły się działaniem na rzecz środowiska lalkarskiego. Została ustanowiona w 2021 roku przez Zarząd Polskiego Ośrodka Lalkarskiego POLUNIMA z okazji setnych urodzin prof. Jana Wilkowskiego.

Prof. Rau odbierając statuetkę powiedziała, że „jest to nagroda dla całej społeczności Filii, która tworzy zespół starający się dbać o etos pracy i wolności oraz wpajający studentom podstawowe wartości, takie jak wolność wyrażania siebie, ale też pokory do zawodu.” […] „Musimy być pokorni wobec materii, aby móc ją ożywiać” – dodała.

Bliźniaczą statuetkę Wilka otrzymała wrocławska Filia Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie. Gratulujemy!

Niezwykle miło nam również poinformować, iż laureatem nagrody Polunima dla najbardziej obiecującej aktorki-lalkarki/najbardziej obiecującego aktora-lalkarza młodego pokolenia został nasz absolwent Marcin Tomkiel za kreację aktorską w spektaklu „Syn” Grupy Wolność. Wielkie gratulacje!

Winszujemy również naszej kolejnej absolwentce – Aleksandrze Sapiaskiej, obecnie aktorce Teatru Kubuś w Kielcach, uhonorowanej Nagrodą im. Leona Schillera dla młodego artysty/młodej artystki sceny za 2021 rok, przyznawanej przez Zarząd Związku Artystów Scen Polskich.

Podczas gali wręczono również statuetkę HENRYKA aktorowi Michałowi Burbo, przyznawaną za wybitne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie teatru lalek przez Sekcję Teatrów Lalkowych ZASP oraz wspominano niedawno zmarłego założyciela naszej uczelni prof. Krzysztofa Raua.