Nowy mural w Białymstoku!

W centrum Białegostoku, na ścianie szczytowej budynku przy ul. H. Sienkiewicza 53/1 pojawił się nowy mural. Przedstawia zmarłego przed niespełna dwoma laty założyciela naszej uczelni – wybitnego artystę lalkarza prof. Krzysztofa Raua.

Mural nawiązuje również do odbywającego się co dwa lata Międzynarodowego Festiwalu Szkół Lalkarskich LALKANIELALKA oraz przypadającego w tym roku jubileuszu 50-lecia Filii.

Tłem malowidła jest fasada budynku naszej siedziby, a wprawne oko wypatrzy więcej symboli związanych z naszą historią i lalkarstwem, m.in. pegaza Wiesława Jurkowskiego.

Za projekt odpowiada Izabela Jurkowska z Nowego Sącza, która wygrała ogłoszony przez uczelnię w maju konkurs.

Zadanie sfinansowane z budżetu miasta Białegostoku na wniosek Białostockiego Stowarzyszenia Artystów Lalkarzy.

Fot. Tomasz Pienicki

Mural na szczytowej ścianie budynku przedstawiający popiersie prof. Krzysztofa Raua ze sznurkami od marionetki założonymi na dłonie. Sznurki przyczepione są do daty 1974 ułożonej ze spinaczy. W tle niedbały rysunek fasady siedziby Akademii oraz przedmioty i symbole związane z teatrem lalkowym i Festiwalem LALKANIELALKA.

Widok muralu z oddalenia wraz z fragmentem ulicy i innych budynków.

Widok muralu z góry, ujmujący panoramę centrum miasta.