LETNIA AKADEMIA

Zapraszamy Was na mini-przegląd teatralny, którego program zbudowany jest z działań artystycznych reprezentujących różnorodne aktywności naszych studentów i wykładowców: spektakli, słuchowiska, warsztatów edukacyjnych, wystawy. To wybrane projekty, zrealizowane w trakcie roku akademickiego, często po raz pierwszy prezentowane publiczności. Letni przegląd stanowi doskonałą okazję, by białostoczanom przybliżyć działalność WSL, zaś turystom odwiedzającym miasto w okresie letnim stworzyć możliwość poznania dorobku jedynej w swoim rodzaju uczelni artystycznej i środowiska teatralnego naszego miasta. Letnia Akademia jest organizowana przez Białostockie Stowarzyszenie Artystów Lalkarzy oraz Wydział Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej, przy wsparciu Miasta Białystok.

W ramach Letniej Akademii zapraszamy na następujące wydarzenia:

• spektakl dla dzieci pt.: (NIE)GRZECZNA połączony z warsztatami
    // wiek: 6+ // czas trwania: 60 min // gramy: 19-21 lipca o godz. 10.00, 22 lipca o godz. 15.00
  • spektakl dla dorosłych ZIMA
    // wiek: 16+ // czas trwania: 40 min // gramy: 26-29 lipca o godz. 18.00
  • wystawa LALKA I JEJ TWÓRCA
    // oglądamy: przez cały lipiec (przed i po wydarzeniach Letniej Akademii oraz Dziecięcej Akademii Teatralnej, albo po uprzednim umówieniu się telefonicznym (tylko grupy zorganizowane, od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-15.00, tel.: 85 743 54 53)
  • słuchowisko BLEEE… oraz warsztaty dla dzieci
    // wiek: 6+ // czas trwania: 90 min // słuchamy: 12 lipca o godz. 11.00 i 17.00 w Uniwersyteckim Centrum Kultury UwB (ul. K. Ciołkowskiego 1N), 19 i 20 lipca o godz. 13.00 w Teatrze Szkolnym im. Jana Wilkowskiego (ul. Sienkiewicza 14)

Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w Letniej Akademii? Wybrać datę wydarzenia z kalendarium, zadzwonić pod numer 85 743 54 53 (codziennie w godz. 9.00-19.00) lub przyjść osobiście (ul. Sienkiewicza 14, Białystok) odebrać wejściówkę. W taki sposób można zapisać pojedyncze osoby lub całą grupę. Zarezerwowane, a nieodebrane wejściówki tracą ważność na dzień przed datą wybranego wydarzenia. Rezerwacja od dnia 27 czerwca 2017 r.

Organizatorzy:

Zadanie dofinansowane ze środków budżetu Miasta Białegostoku