NASZA STUDENTKA STYPENDYSTKĄ MKIDN

Z radością informujemy, że Stypendium Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na rok akademicki 2020/2021 za wybitne osiągnięcia otrzymała studentka technologii teatru Małgorzata Tarasiewicz-Wosik. Serdecznie gratulujemy!
Małgorzata Tarasewicz-Wosik, ur. w Białymstoku (1976r.): scenografka, artystka, rzemieślniczka, wytwórczyni i wykonawczyni obiektów, rekwizytów, lalek i kostiumów. Działa na polu teatralnym, w szczególności teatru lalek i formy. Prowadzi autorskie warsztaty plastyczno-scenograficzne. Twórczyni projektów, jak również wykonawczyni scenografii dla teatrów alternatywnych, prywatnych i instytucjonalnych w Polsce oraz międzynarodowych grup artystycznych.  Współpracowała m.in. z Grupą Coincidentia, Teatrem Kubuś z Kielc, Teatrem Ateneum Z Katowic, Białostockim Teatrem Lalek, Fundacją Teatralną, Teatrem Adama Walnego, Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina Filią w Białymstoku, Galerią Arsenał w Białystoku, Circo Pitanga ze Szwajcarii .
Laureatka III Międzynarodowego Konkursu na formę teatralną/lalkę „Animatus”.
Gratulujemy również drugiemu Stypendyście – Maciejowi Dybowskiemu, studentowi kierunku aktorstwo teatru muzycznego.