WARSZTATY Z AGATĄ DUDĄ-GRACZ

Reżyserka i scenografka teatralna, jedna z najzdolniejszych i najciekawszych twórczyń we współczesnym polskim teatrze, zakończyła właśnie drugą serię warsztatów z naszymi studentami z III roku. Temat warsztatów to “Partner sceniczny”. Jakie propozycje dla studentów przygotowała artystka i w jaki sposób wpłynęła na ich rozumienie teatru, dowiemy się po wakacjach. Pokaz finałowy planowany jest we wrześniu tego roku.

Agata Duda-Gracz ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim (1998) oraz Wydział Reżyserii Dramatu w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie (2002). Jako reżyserka debiutowała spektaklem pt.: “Kain” George’a Byrona w Teatrze im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Zakopanem (1998). Zrealizowała ponad pół setki spektakli jako reżyser, scenograf i kostiumograf w teatrach w całym kraju. Jej “znakiem szczególnym” jest mierzenie się z klasyką, sprawne operowanie teatralną metaforą i niezwykła wrażliwość na wizualną warstwę przedstawienia. Została wyróżniona nagrodą Ludwik za najlepszą scenografię (2000, 2001). Zdobywczyni m.in. Złotego Lauru – w Krakowie, kilkakrotnie Złotej Maski – w Łodzi, Złotego Yoricka – za realizację Szekspira, lauretacka nagród krytyków i publiczności. W 2016 r. zdobyła Nagrodę im. Aleksandra Bardiniego – za całokształt pracy artystycznej.

Fot. Z archiwum Teatru im. Juliusza Słowackiego, za: http://culture.pl/pl/tworca/agata-duda-gracz

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.