GOŚCINNIE NA SCENACH KRAJOWYCH

Roksana Miner w Wałbrzychu, a Maciej Szymon Cempura w Łodzi realizują ciekawe projekty teatralne! Studentka V roku WSL na kierunku reżyseria zrealizowała swój spektakl dyplomowy na scenie Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Był to KAJTUŚ CZARODZIEJ, spektakl zrealizowany na podstawie powieści Janusza Korczaka (scenariusz: Magda Żarnecka, scenografia: Mateusz Mirowski, muzyka: Paweł Sowa, obsada: Paweł Kuźma, Seweryn Mrożkiewicz, Bożena Oleszkiewicz, Urszula Raczkowska). Premiera: 18 listopada 2017 r. Tydzień wcześniej, 12 listopada, w łódzkim Teatrze Pinokio miał premierę spektakl CHŁOPCY Z PLACU BRONI na podstawie powieści Ferenca Molnara. W przedstawieniu tym gościnnie wystąpił student III roku WSL kierunku aktorskiego Maciej Cempura. Spektakl wyreżyserował Konrad Dworakowski, nota bene – absolwent, a obecnie wykładowca naszej szkoły (przekład: Tadeusz Olszański, adaptacja: Martyna Lechman / Konrad Dworakowski, scenografia: Marika Wojciechowska, muzyka: Piotr Klimek, ruch sceniczny: Jacek Owczarek (taniec), Stanisław Madej (akrobacje), obsada:  Małgorzata Krawczenko, Hanna Matusiak, Małgorzata Pawluk, Natalia Wieciech, Ewa Wróblewska, Mateusz Barta, Łukasz Batko, Maciej Cempura, Krzysztof Ciesielski, Piotr Michalczuk, Mariusz Olbiński, Piotr Osak, Kamil Stasiak, Michał Surma).