KONKURS POD PATRONATEM WSL

„Być sobą” to hasło przewodnie tegorocznego XIV Konkursu Recytacji Prozy, nad którym honorowy patronat sprawował nasz Wydział, a którego organizatorem jest Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego im. M. Konopnickiej w Białymstoku. Konkurs odbył się 16 lutego 2019 r. w siedzibie szkoły, a troje laureatów pierwszych trzech miejsc zdobyło m.in. zaproszenie na dowolny spektakl w Teatrze Szkolnym im. Jana Wilkowskiego. Organizatorzy zwracali uwagę na różnorodność tekstów, ich ciekawe interpretacje, towarzyszące prezentacjom emocje. W konkursie wzięli udział reprezentanci kilkunastu szkół z terenu miasta, a najlepsi w tym gronie okazali się: I miejsce – Ada Majewska (SP 22), II miejsce – Mateusz Jasiński (SP 47), III miejsce – Natalia Dańko (SP 19), wyróżnienia: Kinga Chilimoniuk (SP 22), Julia Draniewicz (SP 4), Maja Markowska (ZSM). W kategorii uczniów klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych przyznano jedynie dwie nagrody: I miejsce – Amelia Suchocka (I LO), III miejsce – Weronika Piśmienna (PG 9). Występy młodych recytatorów oceniało jury w składzie: Jacek Dojlidko, Beata Miastkowska, Katarzyna Zalesko. Gratulujemy uczestnikom, zwycięzcom i przygotowującym ich nauczycielom. Do zobaczenia w Teatrze Szkolnym!