PARTNERUJEMY: 3. LasFest EDYCJA MAMY WILKA!

LasFest, czyli Festiwal Teatralny w Lesie  to wydarzenie, któremu z przyjemnością partnerujemy po raz kolejny!

Festiwal odbywa się w unikalnych przestrzeniach ośrodka Siedlisko Kultury Solniki 44, ulokowanego w sąsiadującym z Puszczą Knyszyńską lesie, na obszarze Zielonych Płuc Polski (nieopodal Białegostoku). Scena, prowadzona przez twórców teatralnej Grupy Coincidentia (absolwentów naszej uczelni), gościła w poprzednich latach spektakle, koncerty, prace w toku artystów z Polski, Holandii, Niemiec, Izraela i Wielkiej Brytanii.

Tegoroczna edycja „Mamy Wilka” – 3 odsłona LasFest (11-15 sierpnia 2020) drapieżna i czuła jak jej patron, zainspirowana jest zwierzęciem zamieszkującym lasy okalające Siedlisko Kultury Solniki 44, zwierzęciem przypominającym o swej obecności conocnym rzewnym wyciem czy też sporadycznymi porwaniami młodych sztuk bydła z okolicznych łąk. Budzący respekt swą drapieżną naturą, znakomitą organizacją watahy, siłą i bezkompromisowością, aktywizujący w człowieku postawy wzniosłe i romantyczne, rozczulający troskliwością wychowania młodych, postrzegany jako zwierzę piękne, silne i niedostępne WILK stał się inspiracją do skonstruowania programu trzeciej edycji festiwalu.

Będzie to spotkanie ze sztuką o wysokiej randze, która pomimo swej siły, drapieżności, piękna i subtelności pozostaje skryta w rozmaitych „twórczych lasach” – miejscach, z których się wywodzi i z których co jakiś czas się wyłania, prezentuje, łowi nowe inspiracje, budzi respekt, zachwyca, by za chwilę zaszyć się z powrotem w swym naturalnym środowisku. Będzie to spotkanie ze sztuką, która pozostawia swój ślad, genotyp w nowych pokoleniach artystów. Będzie to także spotkanie ze sztuką młodych, zainfekowanych wilczym genem twórców. W programie edycji Mamy Wilka pojawią się mroczne eksperymenty teatralne, drapieżne poszukiwania w obrębie lalkarstwa adresowanego do widza dorosłego, poetyckie łowy – próby pochwycenia efemerycznych obrazów i kontemplacje nocnego nieba zdobionego deszczem Perseidów, muzyka łącząca w sobie dzikość z harmonią, oraz nowość… leśne kino.

Program Festiwalu oraz informacje o rezerwacji wejściówek znajdziecie tu icon-arrow-circle-right  facebook.com/LasFest.Solniki44

Zadanie zrealizowane przez Stowarzyszenie Promocji Artystycznej we współpracy partnerskiej z Akademią Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filią w Białymstoku. Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Zabłudów.

Plakat: Michał Matoszko