LETNIE POKAZY STUDENCKICH ETIUD

Konieczność przejścia na nauczanie zdalne sprawiła, że wszystkie jego formy, łącznie z egzaminami semestralnymi, przeniosły się do sieci. Studenci zamiast zaliczać egzaminy praktyczne w szkole, w obecności komisji, musieli nagrywać swoje projekty na kamerę i przesyłać wykładowcom. Przysporzyło to z pewnością kłopotów niektórym z nich, ale z drugiej strony zyskaliśmy pokaźne źródło studenckich eksperymentów filmowych. Niektórymi z nich postanowiliśmy się podzielić z widzami. Począwszy od 28 lipca, przez okrągły miesiąc będziemy dwa razy w tygodniu, we wtorki i czwartki publikować na naszym kanale YouTube etiudy egzaminacyjne studentów kolejnych lat.

Pokazy rozpoczniemy etiudą Szymona Szczęcha z I roku aktorstwa pt. „Magiczny spinel”, przygotowaną na zaliczenie przedmiotu: Podstawy sztuki animacji, prowadzonego przez Martę Rau. Ostatni z nich udostępnimy 27 sierpnia, czyli na kilka dni przed ostatecznym zamknięciem Internetowej Rejestracji Kandydatów.
Po cichu liczymy bowiem na to, że studenckie filmy zainspirują kandydatów na studia w naszej uczelni, którzy przygotowują się właśnie do egzaminów on-line.

Linki do kolejnych etiud będziemy publikować na naszym fabnpage’u na Facebooku. Zapraszamy do oglądania, udostępniania i komentowania.

Fot. Kadr z etiudy Katarzyny Hodany (III rok aktorstwa) „Dzień dobry. Nazywam się…”,  przygotowanej na zaliczenie przedmiotu Gra aktora w masce prowadzonego przez Michała Jarmoszuka.