WARSZTATY TANECZNE Z ANNĄ AKABALI

W dniach 4, 6 i 7 maja, w godzinach 19:00 – 20:00 odbędą się warsztaty taneczne pt. „Kompozycja ruchu” dla studentów II roku aktorstwa z tancerką i choreografką Anną Akabali.

Opis:

Uczestnikom warsztatów przedstawiony zostanie krótki materiał choreograficzny / kilka sekwencji tanecznych. Następnie poprzez różne manipulacje ruchem, uczestnicy stworzą swoje własne miniatury choreograficzne. Analiza i refleksja nad konkretnym zagadnieniem oraz wykorzystanie różnych narzędzi (głos, ruch, przestrzeń) sprawi, że powstałe etiudy będą indywidualnym odzwierciedleniem tematu.

Eksploracja miejsca oraz praca z improwizacją wzmocni świadomość uczniów w przestrzeni, co pozwoli na odkrycie nowych kierunków poszukiwania ruchu.

Anna Akabali: tancerka i choreografka, absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Bytomiu. W latach 2008-2010 była związana ze Śląskim Teatrem Tańca, w 2011 roku dołączyła do zespołu Opery Narodowej w Ankarze.

Fot. PERA – School of Performing Arts – GAU