ŻEGNAMY WIESŁAWA DĄBROWSKIEGO

Z żalem przyjęliśmy wiadomość o odejściu Wiesława Dąbrowskiego – wieloletniego choreografa Zespołu Pieśni i Tańca „Kurpie Zielone”, związanego również z naszą uczelnią, gdzie przez kilkanaście lat prowadził zajęcia ze studentami m.in. z rytmiki z elementami tańca.

Jak pisze na swojej stronie Podlaski Instytut Kultury, „Wiesław Dąbrowski przez cały okres swojej pracy związany był z kulturą. Jego osiągnięcia w dziedzinie tańca ludowego i ogromna wiedza choreograficzna postawiły go na czele specjalistów ze swojej dziedziny.”

Wiesław Dąbrowski w ciągu swojej bogatej kariery artystycznej opracowywał i realizował programy artystyczne w zespołach m.in.: Kurpie Zielone, Mazowsze, Niemen (Grodno), układał choreografię do sztuk teatralnych; był także autorem układu tanecznego „Kurpi Zielonych” do filmu „Nad Niemnem”, realizowanego w 1986 r. Najdłuższy okres jego działalności to praca w roli choreografa ZPiT „Kurpie Zielone”. Z zespołem związany był ponad 40 lat. Zmarł w wieku 84 lat.

Wystawienie ciała odbędzie się w poniedziałek, 7 czerwca, od godz. 17:00 w kaplicy na cmentarzu św. Rocha (zakład pogrzebowy „Szmurło”).
Msza święta pogrzebowa odbędzie się we wtorek, 8 czerwca, o godzinie 12:00 w kościele na cmentarzu św. Rocha.

Źródło zdjęcia: strona Podlaskiego Instytutu Kultury

 

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.