13. Forum Młodej Reżyserii

Dwa spektakle studentów_ek reżyserii w naszej uczelni zostaną zaprezentowane podczas Forum Młodej Reżyserii organizowanego przez Akademię Sztuk Teatralnych w Krakowie w dniach 16 – 20 listopada. 

W nurcie konkursowym: „Elementarz, czyli nauka czytania po polsku” w reżyserii Agaty Nierzwickiej, 18 listopada 2023 r. o godz. 15:30, sala 313, Akademia Sztuk Teatralnych, ul. Straszewskiego 22, Kraków 

O! To Ala. A to Olek.
Ala tu stoi, a tam stoi Olek.
A tu?
Tu ich droga do szkoły.
Droga jest jedna i właściwa.
I słuszna.
I być może jest ciężko i pod górkę.
Ale edukacja to ciężki kawałek chleba.
A przed nimi jeszcze 3651 dni w szkole.
Statystycznie rzecz ujmując.
„Elementarz, czyli nauka czytania po polsku” to autorski tekst Agaty Nierzwickiej, powstały z inspiracji treściami podręczników szkolnych i „Elementarza” Mariana Falskiego. To opowieść o dorastaniu oraz wyobcowaniu i osamotnieniu, jakiego doświadcza dziecko podczas procesu edukacji. Autorka posługując się makabreską, groteską oraz absurdem bada, w jaki sposób szkolnictwo i system edukacji wykorzystuje mechanizmy propagandy oraz jak prowadzi to do zatracenia umiejętności samodzielnego myślenia oraz dehumanizacji.

Autorka tekstu i reżyseria: Agata Nierzwicka
Opieka artystyczna: Agata Biziuk-Brajczewska
Konsultacje scenograficzne, wykonanie scenografii oraz masek: Róża Turlińska
Autorka zdjęć: Ania Dakowicz
Obsada: Aleksandra Gosławska, Ewelina Oleś, Łukasz Dybek, Piotr Gadomski

W nurcie OFF: „W szafie” w reżyserii Tymona Antoniuka, 19 listopada 2023 r. o godz. 10:30, w sali 307, Akademia Sztuk Teatralnych, ul. Straszewskiego 22, Kraków. 

Chcemy zaprosić tych naj-najmłodszych (dzieci w wieku 0,5-2,5 roku) wraz z ich opiekunami na spotkanie z ubraniami w niecodziennych okolicznościach, na podróż do wielkiej szafy. Szafa to miejsce, w którym można się schować. Można przymierzać, można wybierać, próbować, eksperymentować ale przede wszystkim można się bawić.
W szafie badamy elementy garderoby za pomocą naszych zmysłów. Obserwujemy, wąchamy, dotykamy… Przyglądamy się odzieży akurat kiedy na nas nie leży. Czym może być wtedy ubranie? Na to pytanie, z całą pewnością, dzieci znają więcej odpowiedzi od nas. Szafa może być okazją do rozmowy, a ubrania wspólnym językiem. W końcu wszystkim nam towarzyszą od momentu urodzenia.

Reżyseria: Tymon Antoniuk – IV rok Kierunku Reżyseria Teatru Lalek Akademii Teatralnej w Warszawie, Filia w Białymstoku
Scenografia: Zuzanna Grochowska
Muzyka: Michał Świderski i Paweł Trzaska Obsada: Łucja Helena Mucha, Sabina Szetela, Weronika Kozłowska

Szczegółowy program 13. Forum Młodej Reżyserii.
401014836 943138210591855 4802493139467800597 n
The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.