Prof. Marta Rau z nagrodą HENRYKA!

Niezwykle miło nam poinformować, iż Prorektorka ds. naszej Filii, prof. dr hab. Marta Rau została tegoroczną laureatką Nagrody HENRYK, najwyższej nagrody Sekcji Teatrów Lalkowych ZASP.

Kapituła (Zarząd Sekcji) przyznała nagrodę “za kontynuację i twórcze rozwijanie dzieła Jana Wilkowskiego i Krzysztofa Raua – pierwszych dziekanów Wydziału Lalkarskiego w Białymstoku (dzisiaj Filii) Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej (dzisiaj Akademii Teatralnej) im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie!”

Z serca gratulujemy Naszej Wspaniałej Szefowej i cieszymy się, że Jej nieustająca praca na rzecz naszej uczelni oraz sztuki lalkarskiej została zauważona i adekwatnie nagrodzona!

Marta Rau – absolwentka wydziału reżyserii lalkarskiej Akademii Sztuk Pięknych w Pradze (1989), aktorka lalkarka w Teatrze „Lalka” w Warszawie (w latach 1989-1992), w Teatrze 3/4 Zusno (w latach 1992-1997), w Teatrze „Banialuka” w Bielsku-Białej (w latach 1997-2000), w Teatrze K3 w Białymstoku, który współzakładała w 2003 roku, laureatka wielu nagród, reżyserka, pedagog, profesor sztuk teatralnych, prorektorka (od 2019 roku) i wykładowczyni w Filii w Białymstoku Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Wręczenie Nagrody odbędzie się podczas uroczystości z okazji Światowego Dnia Lalkarstwa, organizowanych przez Sekcję Teatrów Lalkowych ZASP i ośrodek POLUNIMA we współpracy z Olsztyńskim Teatrem Lalek, 18 marca 2024 roku na scenie Teatru w Olsztynie.

Fot. Tomasz Pienicki