Zapraszamy na konsultacje!

  • Jeśli zawsze chciałeś_aś zostać aktorem_ką, reżyserem_ką, scenografem_ką…
  • Jeśli pociąga Cię teatr ożywionej formy, plastyczny…
  • Jeśli szukasz dobrego sposobu na przygotowanie się do egzaminów wstępnych – zgłoś się na bezpłatne konsultacje on-line dla kandydatów na studia w naszej uczelni!

Co trzeba zrobić?

  1. Wybierz odpowiadającą Ci datę oraz pedagoga_żkę.
  2. Zapisz się mailowo.
  3. Przygotuj tekst i/lub piosenkę i przedstaw swoją interpretację prowadzącemu_ej.
  4. Jeśli spodobają Ci się konsultacje on-line – poleć je swoim znajomym!

1. Wybierz odpowiadającą Ci datę oraz pedagoga_żkę.

Wybierz odpowiadający Ci termin oraz wykładowcę_czynię z listy poniżej. Konsultacje rozpoczynamy o pełnej godzinie. Każdy kandydat_ka ma 20 minut do wykorzystania. Konsultujemy max 3 osoby w danej sesji. Biogramy pedagogów znajdziesz poniżej.

 2. Zapisz się mailowo.

Jeśli wybrałeś_aś już termin i pedagoga_żkę, napisz do nas na adres: bots.fb@e-at.edu.pl (maile są odbierane w godzinach: 8:00 – 16:00, pn-pt) i podaj preferowany dzień spotkania i nazwisko pedagoga_żki, swoje imię i nazwisko, wiek, nr telefonu i kontakt na skype. Zapisu na konkretny termin można dokonać najpóźniej na dobę przed wybraną datą. Poinformujemy Cię zwrotnie, o której godzinie pedagog_żka skontaktuje się z Tobą przez skype.

Pamiętaj: na minimum dobę przed Twoim ustalonym terminem wyszukaj w katalogu skype otrzymany od nas w mailu zwrotnym identyfikator konsultacji i napisz na czacie wiadomość powitalną ze swoim imieniem i nazwiskiem.

3. Przygotuj tekst i/lub piosenkę i przedstaw swoją interpretację nauczycielowi_ce.

Podczas konsultacji możesz sprawdzić swoją dykcję, słuch muzyczny, predyspozycje do zawodu, omówić przebieg egzaminów. Zanim wyślesz zgłoszenie, przeczytaj poniższe biogramy pedagogów i sprawdź, czym każdy_a z nich się zajmuje.

4. Jeśli spodobają Ci się konsultacje on-line – poleć je swoim znajomym! Dziękujemy!

Terminarz konsultacji

Aktorstwo teatru lalek, środy, godz. 15:00 – 16:00

14.02 – Jacek Dojlidko (brak miejsc)
21.02 – Magdalena Kiszko-Dojlidko (brak miejsc)
28.02 – Karol Smaczny (brak miejsc)
6.03 – Paula Czarnecka (brak miejsc)
13.03 – Błażej Piotrowski (brak miejsc)
20.03 – Katarzyna Siergiej (brak miejsc)
27.03 – Mateusz Smaczny (brak miejsc)
3.04 – Łucja Grzeszczyk (brak miejsc)
10.04 – Michał Jarmoszuk (brak miejsc)
17.04 – Anna Gajewska (brak miejsc)
24.04 – Jacek Dojlidko (brak miejsc)
8.05 – Agnieszka Makowska (brak miejsc)
15.05 – Karol Smaczny (brak miejsc)
22.05 – Paula Czarnecka (brak miejsc)
29.05 – Artur Dwulit ze wszystkimi kandydatami (brak miejsc)

Aktorstwo teatru lalek, dykcja, poniedziałki, godz. 15:00-16:00

12.02 – Iwona Szczęsna
26.02 – Julita Cichońska (brak miejsc)
11.03 – Iwona Szczęsna (brak miejsc)
25.03 – Julita Cichońska (brak miejsc)
15.04 – Iwona Szczęsna (brak miejsc)
6.05 – Julita Cichońska (brak miejsc)
20.05 – Iwona Szczęsna (brak miejsc)
 

Aktorstwo teatru lalek, głos, poniedziałki, godz. 15:00-16:00

19.02 – Bożena Bojaryn-Przybyła (brak miejsc)
18.03 – Bożena Bojaryn-Przybyła
22.04 – Bożena Bojaryn-Przybyła (brak miejsc)
27.05 – Bożena Bojaryn-Przybyła
 

Aktorstwo teatru lalek, głos, poniedziałki, godz. 14:00-15:00

4.03, 8.04 (brak miejsc), 13.05 – Marcin Ozga (brak miejsc)
 

Reżyseria teatru lalek, poniedziałek, 15:00 – 16:00

19.02, 4.03, 18.03, 8.04, 22.04, 13.05, 27.05 – Bernarda Bielenia

15.04 – Magdalena Miklasz 

6.05 – Rafał Szumski 

Reżyseria teatru lalek, poniedziałek, 13:00 – 14:00

11.03 – Helena Radzikowska 

Technologia teatru lalek, poniedziałek, 13:00 – 14:00

12.02, 26.02, 11.03, 25.03, 15.04, 6.05, 20.05 –  Martyna Štěpán-Dworakowska

Technologia teatru lalek, wtorek, 13:00 – 14:00

9.04 – Karolina Krot 

Technologia teatru lalek, wtorek, 15:00 – 16:00

23.04 – Małgorzata Tarasewicz-Wosik

Prowadzący – kierunek aktorski

dr hab. Bożena Bojaryn-Przybyła – specjalistka w zakresie chóralistyki oraz emisji głosu. Prowadzi zajęcia ze śpiewu zespołowego oraz indywidualnych ćwiczeń wokalnych.

mgr Julita Cichońska – absolwentka Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza Filii w Białymstoku, prowadzi zajęcia z zakresu techniki mowy i rytmiki.

dr Paula Czarnecka – aktorka, absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filii w Białymstoku, współpracuje z teatrami instytucjonalnymi i niezależnymi. Prowadzi zajęcia z zakresu współczesnych technik lalkowych i teatru ożywionej formy.

dr hab. Jacek Dojlidko – aktor Białostockiego Teatru Lalek, absolwent Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filii w Białymstoku. Prowadzi przedmiot pn. Klasyczne techniki lalkowe.

dr hab. Artur Dwulit – aktor, reżyser, dziekan ds. kierunków Akademii Teatralnej w Warszawie Filii w Białymstoku i absolwent tej uczelni, aktor Białostockiego Teatru Lalek.

dr hab. Anna Gajewska – aktorka teatralna, telewizyjna i dubbingowa, absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, prowadzi zajęcia z interpretacji wiersza. 

dr Łucja Grzeszczyk – pełnomocniczka dziekana ds kierunków Akademii Teatralnej w Warszawie Filii w Białymstoku, aktorka Białostockiego Teatru Lalek. Prowadzi zajęcia z zakresu klasycznych technik lalkowych.

dr Michał Jarmoszuk – aktor Białostockiego Teatru Lalek, absolwent Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filii w Białymstoku. Prowadzi zajęcia jako specjalista pantomimy i gry aktorskiej w Policealnym Studium Wokalno-Aktorskim w Białymstoku, realizuje autorskie projekty teatralne. Prowadzi zajęcia: Gra aktora w masce.

dr Magdalena Kiszko-Dojlidko – aktorka, absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filii w Białymstoku. Prowadzi zajęcia: Laboratorium cienia.

dr Agnieszka Makowska – aktorka, absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filii w Białymstoku, współzałożycielka Nieformalnej Grupy Avis, współautorka sztuk dla dzieci, autorka teatralnych scenografii. Współpracowała z wieloma teatrami instytucjonalnymi i nieformalnymi. Obecnie współpracuje z teatrem Malabar Hotel, z Teatrem Dramatycznym w Warszawie, Teatrem Rampa w Warszawie, Teatrem na Pradze oraz Teatrem Figur w Krakowie. Prowadzi zajęcia z zakresu zadań aktorskich. 

mgr Marcin Ozga – absolwent Wydziału Instrumetalno-Pedagogicznego Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie Filia w Białymstoku oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Prowadzi własną działalność artystyczną w zakresie kształcenia głosu oraz śpiewu solowego, jest współzałożycielem męskiego sekstetu wokalnego Siedem. Uczy emisji głosu.

dr Błażej Piotrowski – aktor Białostockiego Teatru Lalek, absolwent Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filii w Białymstoku. Prowadzi zajęcia z teatru ożywionej formy na III roku.

dr Karol Smaczny – aktor, arteterapeuta, absolwent Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filii w Białymstoku. Wcześniej związany na stałe z teatrem Wierszalin w Supraślu, obecnie współpracuje z teatrami instytucjonalnymi i niezależnymi. Prowadzi zajęcia z zakresu współczesnych technik lalkowych i teatru ożywionej formy.

mgr Iwona Szczęsna – aktorka Białostockiego Teatru Lalek, absolwentka Podyplomowego Studium Logopedycznego na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu w Białymstoku. Prowadzi zajęcia na kierunku aktorskim z fonetyki i techniki mowy.

Prowadzący – reżyseria

dr Bernarda Anna Bielenia – absolwentka kierunków aktorskiego i reżyserii Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filia w Białymstoku. Jest autorką filmów, reportaży, felietonów oraz twórczynią telewizyjnych programów kulturalnych i edukacyjnych. Współpracuje ze Studium Wokalno-Aktorskim w Białymstoku, gdzie reżyseruje spektakle dyplomowe. Jest członkiem zarządu Polskiego Ośrodka Lalkarskiego POLUNIMA oraz wiceprezesem Białostockiego Stowarzyszenia Artystów Lalkarzy. Prowadzi przedmiot Technika pracy z aktorem – sceny lalkowe.

mgr Magdalena Miklasz – ukończyła Szkołę Muzyczną w Nowej Hucie w klasie skrzypiec, Akademię Teatralną im. Al. Zelwerowicza w Białymstoku na Wydziale Lalkarskim (obecnie Filia w Białymstoku) oraz Państwową Wyższą Szkołę Teatralną na Wydziale Reżyserii Dramatu. Była studentką m.in Bogdana Hussakowskiego, Krystiana Lupy, Jana Peszka i Mikołaja Grabowskiego. Dyplomowy spektakl „Dlaczego dziecko gotuje się w mamałydze” wg powieści Aglayi Veteranyi zrealizowała w Teatrze Dramatycznym w Warszawie w 2010 roku. Prowadzi zajęcia z techniki pracy z aktorem na III roku reżyserii.  

mgr Helena Radzikowska – aktorka i reżyserka. Absolwentka białostockiej Filii Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza. Ukończyła również studia kulturoznawcze w Instytucie Kultury Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Współtworzy niezależny Teatr PAPAHEMA. Współpracowała z wieloma teatrami instytucjonalnymi. Prowadzi zajęcia z techniki pracy z aktorem w planie lalkowym na II roku oraz seminarium reżyserskie na IV roku reżyserii. 

mgr Rafał Szumski – absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie im. Aleksandra Zelwerowicza, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku (2008, obecnie Filia w Białymstoku). Absolwent Wydziału Reżyserii Dramatu Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie (2020). Prowadzi zajęcia z techniki pracy z aktorem na II roku reżyserii.

Prowadzące – technologia teatru lalek

dr Martyna Štěpán-Dworakowska – absolwentka scenografii Akademii Teatralnej w Pradze (DAMU), Katedry Teatru Lalkowego i Alternatywnego, autorka wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą, scenograf teatralny. Prowadzi zajęcia na kierunku aktorskim, reżyserskim i technologii teatru lalek.

mgr Małgorzata Tarasewicz-Wosik – scenografka, artystka, rzemieślniczka, wytwórczyni i wykonawczyni obiektów, rekwizytów, lalek i kostiumów. Absolwentka technologii teatru lalek w Akademii Teatralnej w Warszawie Filii w Białymstoku. Twórczyni projektów, jak również wykonawczyni scenografii dla teatrów alternatywnych, prywatnych i instytucjonalnych w Polsce oraz międzynarodowych grup artystycznych.  Współpracowała m.in. z Grupą Coincidentia, Teatrem Kubuś z Kielc, Teatrem Ateneum Z Katowic, Białostockim Teatrem Lalek, Fundacją Teatralną, Teatrem Adama Walnego, Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina Filią w Białymstoku, Galerią Arsenał w Białystoku, Circo Pitanga ze Szwajcarii. Współprowadzi zajęcia z rzeźby i modelowania. 
 
mgr Karolina Krot – scenografka, plastyczka, autorka komiksów. Absolwentka technologii teatru lalek na Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, Filii w Białymstoku. Magister filozofii. Wokalistka i autorka tekstów w zespole Język Prywatny. Współprowadzi zajęcia z budowy lalek. 

Zdjęcia wykładowców biorących udział w konsultacjach