LALKA TEŻ CZŁOWIEK: STUDENCI Z NAGRODĄ

16 października zakończyła się XI edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatru Lalek i Animacji Dla Dorosłych “Lalka Też Człowiek”. Po ośmiu dniach wypełnionych spektaklami, spotkaniami z artystami z całego świata oraz projekcjami filmowymi ogłoszono werdykt jury.  Z nagrodami wyjechali nie tylko twórcy profesjonalni, ale również nasi studenci. Nagrodę celową w wysokości 5000 zł na utworzenie nowego spektaklu otrzymali autorzy projektu TRIP  – Michał Szostak i Damian Krajczyk – studenci IV roku Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Projekt TRIP to efekt pracy na przedmiocie Teatr Ożywionej Formy. (Opieka pedagogiczna – dr Jacek Dojlidko, mgr Karol Smaczny i mgr Paula Czarnecka).