POMOCNICY MIKOŁAJA ZNÓW W AKCJI!

Możemy to już nazwać przedświąteczną tradycją – udział naszych studentów w wizycie tego prawdziwego, bo sprowadzonego aż z fińskiego Rovaniemi – Świętego Mikołaja. Sympatyczny starszy pan z długą brodą już od siedmiu lat nawiedza Białystok w pierwszą niedzielę grudnia, a grupa naszych studentów zamienia się w tym czasie w elfice i elfy i pomaga Świętemu w tworzeniu gwiazdkowej atmosfery.

Studenci II roku pod opieką artystyczną Jacka Dojlidko i z pomocą Marleny Perkowskiej, studentki reżyserii – pokazali 1 grudnia w Operze i Filharmonii Podlaskiej – gdzie Mikołaj spotkał się z dziećmi o specjalnych potrzebach – przedstawienie jasełkowe „Święty Mikołaj istnieje i mamy na to dowody” inspirowane tekstem Marty Guśniowskiej. Natomiast spotkanie zimowego gościa z mieszkańcami miasta okrasili kolędami śpiewanym na scenie ustawionej na Rynku Kościuszki.

Święty Mikołaj z Rovaniemi przyjechał do Białegostoku na zaproszenie Konsula Honorowego Republiki Finlandii, Andrzeja Parafiniuka.

Fot. Wojciech Wojtkielewicz (pierwsze zdjęcie w galerii) i Michał Heller (pozostałe)