WYBRONILI SIĘ!

Nasza uczelnia może się pochwalić 12 świeżo upieczonymi magistrami! W dniach 24-25 lutego pracę pisemną obroniła część studentów V roku kierunku aktorskiego. Magistranci w swoich dysertacjach zajmowali się m.in. specyfiką zachodnioafrykańskiej lalki i maski, wizją człowieka w „Ghost in the Shell”, pejzażem muzycznym w Teatrze Pieśń Kozła, czy figurami psa i diabła we współczesnej dramaturgii teatru lalek.

Kolejne 6 osób stanie przed komisją 2 i 3 marca. Tematy, które magistranci wybrali na swoje prace są równie ciekawe. Oto kilka z nich: „Prawda a konwencja teatralna”, „Spektakle Teatru Malabar Hotel”, „Oblicza karnawału: rytualne zabawy rzeczywistością”, czy najbardziej intrygujący: „Wybrzmiewając na scenie. Porównanie gry aktorskiej do gry na gitarze”.

Wszystkim nowym magistrom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za pomyślne obrony kandydatów!

Studia na kierunku aktorskim trwają 9 semestrów (jednolite magisterskie). Po zagraniu dwóch przedstawień dyplomowych i obronie pracy magisterskiej absolwent uzyskuje tytuł magistra sztuki.  Studia na kierunku reżyserii teatru lalek (jednolite magisterskie) trwają natomiast 10 semestrów. Po napisaniu pracy magisterskiej i jej obronie absolwent uzyskuje tytuł magistra sztuki.