ŻYCZENIA WIELKANOCNE

Drodzy Koledzy, Studenci, Widzowie, Przyjaciele naszej Uczelni,

Zbliżają się święta Wielkiej Nocy. W innych okolicznościach, jak co roku o tej porze, przygotowywalibyśmy się do przerwy świątecznej i spotkań z rodziną. Studenci zasypywaliby nas prośbami o przełożenie zajęć, my sami zaś staralibyśmy się podopinać wszystko jak najszybciej, by móc w pełni cieszyć się wolnymi wiosennymi dniami.

Dzisiaj nie jest jak co roku. Teraz jednym z marzeń, mam poczucie podzielanym przez większość z nas, jest powrót do pracy. Koronawirus każe nam spojrzeć inaczej na nasze przyzwyczajenia, nawyki, schematy. Zmusza do zmiany perspektywy.

Brakuje mi Państwa, brakuje mi Was, drodzy Koledzy, Studenci, Widzowie. Szalenie mi przykro, że nie możemy złożyć sobie życzeń bezpośrednio, na korytarzu, w „tramwaju”,  w którejś sali, gabinecie czy na scenie. Szkoła jest teraz pusta, cicha, martwa.

Kochani, Wielkanoc to święto, podczas którego celebrujemy zwycięstwo życia nad śmiercią. Czekamy na odrodzenie. W tym roku nabiera to dodatkowego, szczególnego znaczenia.

Życzę Państwu z całego serca zwycięstwa radości nad smutkiem, nadziei nad rezygnacją, wiary nad zwątpieniem, działania nad marazmem, siły nad słabością. I jak zwykle: bądźcie zdrowi!

Do zobaczenia. Oby jak najszybciej, ale oby bezpiecznie.

prof. dr hab. Marta Rau
Prorektor ds. Filii w Białymstoku