TY!DZIEŃ OTWARTY: TTL

W ramach TY!godnia otwartego scenografka i pedagożka Martyna Štěpán-Dworakowska zabiera nas do pracowni studentów technologii teatru lalek i wyjaśnia, co się kryje pod tą zagadkową nazwą i jakie znaczenie ma studiowanie tego kierunku w jednej uczelni ze studentami reżyserii i aktorstwa.

Zobaczymy prace studentów pierwszego i drugiego roku ttl. Dowiemy się również, jakie umiejętności warto mieć, wybierając ten kierunek studiów i jak się przygotować do egzaminów wstępnych.

Martyna Štěpán-Dworakowska – absolwentka scenografii Akademii Teatralnej w Pradze (DAMU), Katedry Teatru Lalkowego i Alternatywnego, autorka wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą, scenograf teatralny. Prowadzi zajęcia na kierunku aktorskim, reżyserskim i technologii teatru lalek.

kamera: Tomasz Pietrzak
montaż: Dawid Mkrtchyan

Kierunek „Technologia teatru lalek” realizowany jest w ramach projektu „Nowa jakość kształcenia w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Wiedza Edukacja Rozwój. Projekt realizowany w ramach konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju: Zintegrowane Programy Uczelni w ramach Ścieżki I Działanie 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych Oś III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju.