Grupa studentów roku III naszego Wydziału: Rafał Domagała, Dawid Malec, Dawid Kobiela, Anna Moś, Kamila Wróbel została zakwalifikowana do udziału w Mistrzostwach Świata w Szermierce Scenicznej w Kołomnie (Rosja) w dniach 20-26 lipca. Mistrzostwa Świata w Szermierce Scenicznej to wydarzenie interdyscyplinarne, łączące w swym programie prezentacje pokazów artystycznych, a właściwie małych spektakli szermierczych, to również wydarzenie, które daje możliwość stworzenia nowych przestrzeni wspierania i mobilizowania młodych artystów w ich działalności. Udział w Mistrzostwach to także znakomita okazja do promocji Miasta Białegostoku na świecie. Zadanie uzyskało dofinansowanie ze środków z budżetu Miasta Białegostoku.