NIEBIESKO MI… I KOLOROWO!

Zapraszamy na wieczorny spacer na ulicę Sienkiewicza i podziwianie fasady naszej kamienicy w nowej, świetlistej odsłonie. To iluminacja w ramach Festiwalu Światła i Sztuki Ulicy, widoczna po zmroku w dniach 6-7 października – podobnie jak sam Festiwal.

To już czwarta edycja imprezy, która rozświetla i ubarwia październikowy mrok, zmieniając ulice miasta w galerię, scenę, zorzę polarną. Lumo Bjalistoko jest pierwszym festiwalem w północno-wschodniej części kraju, dla którego światło jest głównym narzędziem dokonującym zaskakujących nocnych metamorfoz przestrzeni miejskiej. Festiwal Lumo Bjalistoko łączy innowacyjne pomysły i techniki instalacyjne, tworząc tym samym nowatorskie formy sztuki wizualnej.

Jego główną ideą jest ukazanie mniej znanych odmian street artu wraz z różnorodnymi formami artystycznymi wykorzystującymi światło, które kreuje odbiór przestrzeni i wytwarza relację pomiędzy architekturą, człowiekiem i środowiskiem.

W ramach Festiwalu zaprezentowane zostaną: iluminacje, instalacje, street art, sztuka ulicy, fire show czy sztuki performatywne. Program dostępny jest TUTAJ.