TEATRALNE PODSUMOWANIA 2017

Z dumą odnotowujemy fakt, że studenci, absolwenci i wykładowcy Wydziału Sztuki Lalkarskiej są wysoko notowani w kolejnych podsumowaniach teatralnych 2017 roku. Zaś dobrym prognostykiem na rok 2018 są stypendia artystyczne, zdobyte zarówno przez naszych studentów, jak i absolwentów. Radość nas rozpiera! A oto lista wspomnianych wyróżnień wraz z wyliczeniem studentów, którzy się w tych rankingach znaleźli:

TEATR DLA WAS: Rafał Derkacz (student V roku na kierunku aktorskim), za rolę w „Królu Maciusiu I” Janusza Korczaka w reż. Darii Kopiec w stołecznym Teatrze Lalka / ranking

NOWA SIŁA KRYTYCZNA: Ewa Maria Wolska (studentka V roku na kierunku aktorskim), za spektakl „Przygody Pędrka Wyrzutka” / ranking

CHOCHLIK KULTURALNY: plejada naszych wykładowców / ranking

STYPENDYŚCI:

Karolina Martin (studentka IV roku na kierunku aktorskim), stypendium Prezydenta Miasta Białegostoku dla młodych twórców*

Ewa Maria Wolska (studentka V roku na kierunku reżyserskim), stypendium Prezydenta Miasta Białegostoku**

Rafał Domagała (student V roku na kierunku aktorskim), stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego**

* stypendyści Prezydenta

* stypendyści Marszałka

Warto też wspomnieć o dwóch spektaklach, które pojawiają się w tych zestawieniach: „Pospolite Żywoty Martwych Polaków” w reż. Marcina Wierzchowskiego, które miały premierę na scenie Teatru Szkolnego im. Jana Wilkowskiego w 2016 r. jako dyplom, a za które pochwały zebrał Kolektyw Supernowa w rankingu SAT17. SUBIEKTYWNY ALFABET TEATRALNY Arama Sterna na portalu TEATR DLA WAS oraz „Puszczańskie Opowieści”, które miały premierę na naszej scenie w czerwcu 2017 r. i które tworzą nasi absolwenci (oraz wykładowcy), a docenione zostały w rankingu NOWEJ SIŁY KRYTYCZNEJ przez Marię Maczugę na portalu e-teatr.pl.